'Mersin'deki orman yangınında müdahalede önemli bir aşama kat edildi'

Mersin Orman Bölge Müdürü Yılmaz, "Yangını birçok noktadan çevirdik, rüzgar da kesildi. Böylece müdahalede büyük bir aşama katettik." dedi. - Anadolu Ajansı

'Mersin'deki orman yangınında müdahalede önemli bir aşama kat edildi'

MERSİN

Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Anamur ilçesinde devam eden orman yangınında rüzgarın kesilmesiyle müdahalede önemli bir aşama katettiklerini bildirdi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Asmaca mevkisinde dün çıkan orman yangınını söndürmek için ekiplerin gece boyunca çalıştığını söyledi.

Alevlerin dün rüzgarın da etkisiyle yayıldığını anımsatan Yılmaz, "Dünden bu yana tüm ekiplerimiz yoğun şekilde müdahale etti. Yangını birçok noktadan çevirdik, rüzgar da kesildi. Böylece müdahalede büyük bir aşama katettik." dedi.

Yangında ilk tespitlere göre yaklaşık 100 hektar alanın zarar gördüğünü belirten Yılmaz, söndürme çalışmalarının 3 helikopter, 36 arazöz, 25 su tankı, 5 dozer, 4 greyder ile 200 orman işçisi ve 25 teknik elemanla sürdüğünü kaydetti.

Yılmaz ayrıca yangında can kaybı yaşanmadığını, yerleşim yerlerini de etkileyen bir durumun ortaya çıkmadığını dile getirdi.

Muhabir: Yalçın Taşlıalan

Mersindeki orman yangınında müdahalede önemli bir aşama kat edildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi