Haliç’te kürek yarışları yapıldı

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle Haliç'te kürek yarışları düzenledi. - Anadolu Ajansı

Haliç’te kürek yarışları yapıldı

İSTANBUL

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 91. yıl dönümü münasebetiyle Haliç'te "Dragon Bot Yarışları" gerçekleştirdi.

"Heyecan dorukta sen de katılsana" sloganıyla Sütlüce sahilinde başlayan kürek yarışlarına 32 takım katıldı. Takımların birbirleriyle girdikleri kıyasıya rekabette renkli görüntüler oluştu.

Yarışlar dolayısıyla gazetecilere açıklamalarda bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bu tür etkinliklerle, İstanbul’un zenginliklerini tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

İstanbul Boğazı'nı, Haliç'i ve Karadeniz'i sevdirmeye yönelik aktivitelere bu yıl birlik olarak girmeye karar verdiklerini ve bu amaçla kürek yarışlarını düzenlediklerini aktaran Demircan, bu sene 32 katımla bu yarışların startını verdiklerini, gelecek yıllarda bunu daha geniş katılımla sürdürmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Takımların 8'li gruplar halinde önce kendi aralarında yarışacaklarını daha sonra ise bu grupların birincilerinin yarışacağını belirten Demircan, birinci olan takıma 4 bin, ikinciye 3 bin ve üçüncü gelecek takıma ise 2 bin lira ödül verileceğini aktardı.

Muhabir: Adem Demir-Hikmet Faruk Başer

Haliçte kürek yarış yapıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu