Türkiye 4.sü Konya Çözüm'den

Özel Konya Çözüm Temel Lisesi bu yıl da YGS ve LYS’de öğrencilerin elde ettiği sonuçlar ile akademik alandaki başarısını bir kere daha ortaya koydu.

Türkiye 4.sü Konya Çözüm'den

Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)  geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Konya Çözüm öğrencileri başarı ivmesini üst seviyelere çıkardı.

ÖSYS sonuçlarına göre Türkiye 4, 78, 95, 129.su Konya Çözüm Temel Lisesinden. Ayrıca farklı puan türlerinde Türkiye, 844, 857, 863, 867, 937.si gibi dereceleri elde eden Konya Çözüm Temel Lisesi, akademik alandaki başarısını bir kez daha kanıtladı.

Özel Konya Çözüm Temel Lisesi öğrencileri, ilk 1000’de 9 derece, ilk 2000’de 14 derece, ilk 3000’de 18 derece, ilk 5000’de 41, ilk 10000’de 68 derece, ilk 30000’de 176 derece ve ilk 50000’de 216 derece elde etti.

Özel Konya Çözüm Temel Lisesi Kurucu Temsilcilerinden Mustafa YILDIRIM şöyle bir açıklama yaptı: “Bu başarılı sonuçları elde edebilmek için 11. ve 12. sınıfta, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre özel düzenlenmiş 1500 saatlik üniversite sınavlarına hazırlık programı uyguluyoruz.  Bu program öğrencilerimizin başarı durumlarını düzenli olarak takip etmek için uyguladığımız YGS ve LYS denemeleriyle desteklenmektedir. Okulumuzda her öğrenciye danışmanlık yapıyoruz. Danışman Öğretmenlik Sistemi ile öğrencinin akademik ve sosyal alandaki gelişimi gözlenirken akademik başarılarının artması da hedefleniyor. Okulumuz ayrıca öğrencilerin sadece üniversite sınavlarında değil, hayatın her alanında başarılı olmalarını amaçlıyor. Öğrencilerin kendilerine en uygun üniversiteyi seçebilmeleri için derslerin yanı sıra yoğun rehberlik çalışmaları da yapılıyor. Sistematik hazırlık ve etkin takip sürecinin sonucunda mezunlarımız üniversite hayatlarına Türkiye’nin önde gelen üniversite ve fakültelerinde devam ediyor. Başarılarımızın artmasında emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve destekleriyle yanımızda olan velilerimize teşekkür eder, tüm öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ederim.”

 Bilindiği üzere 2019’dan sonra temel liseler Dönüşüm Programı çerçevesinde eğitim öğretimlerine devam edemeyeceklerdir. Ancak değişim yönetmeliklerine uygun olan temel liseler bulundukları binalarda eğitim öğretim faaliyetlerine devam edebileceklerdir. Bu çerçevede Özel Konya Çözüm Temel Lisesi kolej için gerekli olan “bahçe” şartını yerine getirerek bulunduğu binada 2019’dan sonra eğitim öğretime devam edebilecek. Hatta önümüzdeki yıldan itibaren bahçesi olan bir temel liseye dönüşecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu