Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İnşallah 15 Temmuz, bir ihanetin sonu olduğu kadar eğitimi milli, ekonomisi güçlü, ülkesi güvenli, adil ve huzurlu bir Türkiye'nin başlangıcı olarak tarihe geçer." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu Açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı  Temel Karamollaoğlu, "İnşallah 15 Temmuz, bir ihanetin sonu olduğu kadar eğitimi milli, ekonomisi güçlü, ülkesi güvenli, adil ve huzurlu bir  Türkiye'nin başlangıcı olarak tarihe geçer." dedi.

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yıl dönümünün idrak edildiğine işaret eden Karamollaoğlu, milletin bir kez daha meydanları doldurduğunu söyledi.

Karamollaoğlu, milletin vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda kararlığını bütün dünyaya gösterdiğini belirterek, "Böyle bir milletin mensubu olmaktan ne kadar iftihar etsek azdır diye düşünüyorum. İnşallah milletimizin bu asil duruşu başta siyasetçilerimiz olmak üzere hepimize örnek olur. İnşallah 15 Temmuz, bir ihanetin sonu olduğu kadar eğitimi milli, ekonomisi güçlü, ülkesi güvenli, adil ve huzurlu bir  Türkiye'nin başlangıcı olarak tarihe geçer." ifadesini kullandı.

İsrail ablukası altındaki  Filistin'de yaşanan saldırılara da değinen Karamollaoğlu,  Kudüs'te bir insanlık dramının yaşandığını vurguladı.

Karamollaoğlu, 14 Temmuz'da Mescid-i Aksa'nın avlusunda  İsrail askerleri tarafından üç Filistinli gencin "hunharca" katledildiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: 

"Bununla yetinmeyen Siyonistler yardıma gelmek için harekete geçen sağlık görevlilerini engellemişler. Bu sağlık görevlilerinin Mescid-i Aksa'ya girmesine bile mani olmuşlardır. Uzun zamandır Mescid-i Aksa ikinci sefer ibadete kapatıldı cuma günü. Bu tabi orada yaşayanlar için ve bütün Müslümanlar için üzüntü verici bir durumdur. Bundan dolayı  İsrail'in bu insanlık dışı saldırısını lanetliyorum. Bütün dünyaya bu hareketlerin, davranışların, saldırıların mutlaka cevabı verilmesi gerektiği konusunda İslam ülkeleri başta olmak üzere uyarmayı bir vazife olarak biliyorum."

"20 Temmuz'u hatırlamayı vecibe biliyoruz"

Karamollaoğlu,  Kıbrıs Barış Harekatı'nın 43'üncü yıl dönümünün kutlandığını hatırlatarak, bu tarihin kendileri için bir yeniden doğuş olduğunu bildirdi.

Saadet Partisi'nin 20 Temmuz 2001'de siyasi hayata adım attığını hatırlatan Karamollaoğlu, bugünkü yapının 16 yıllık bir geçmişe sahip olduğuna değindi.

Karamollaoğlu, Milli Görüş'ün bir ideal ve dava olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: 

"Milli Görüş hem bölgemizde hem de bütün dünyada hakkın ve adaletin tesisini sağlamak için gayret gösteren insanların toplandığı bir yerdir. Biz 20 Temmuz'u bu sebeple hatırlamayı bir vecibe biliyoruz. Cenabı Hak bu yolda çalışan bütün kardeşlerimize yardım etsin."

 

AA

Temel karamollaoğlu hakkı hakim kılma SAADET PARTİSİ milli görüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi