'Sayın Valim! KONTV'ye kayyum atanmalıdır!'

Hakikatperver.com haber sitesi imtiyaz sahibi Ahmet Şükrü Kılıç bu haftaki köşe yazısında; son günlerde Konya Valisi Yakup Canbolat'ı hedef alan Kontv camiası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu...

'Sayın Valim! KONTV'ye kayyum atanmalıdır!'

'Milletin Kanalı' sloganı arkasına gizlenerek basın yayın ilkelerine aykırı işler yapan Kontv camiasının son günlerde Konya Valisi Yakup Canbolat'ı hedef alan yaklaşımı üzerine hakikatperver.com haber sitesi imtiyaz sahibi Ahmet Şükrü Kılıç, 'Sayın Valim! KONTV'ye kayyum atanmalıdır!' başlığıyla yaşanan gelişmeleri köşesine taşıdı...

İŞTE O YAZI:

Sayın Valim;

Basın Konseyi, Dernekler Masası’na kayıtlı gayrifaal yüzlerce dernekten biridir, bir resmiyeti de yoktur.

En son yönetim kurulu toplantısını ne zaman yapmışlardır, sorun İl Emniyet Müdürlüğüne, size bilgi versinler!

Hukuki durumunu yitiren bir derneğin, kayıt dışı bir televizyon kanalını öncelikli kılan savunması ve şahsınıza saldırması da kayıt dışıdır.

Bu dernek, kendine STK diyen gayrifaal durumda olan herhangi bir “Sülükleri Yaşatma Derneği”nden farksızdır.

Derneğin diğer üyeleri, benim kapsam alanımın dışındadır, onlara sözümüz olursa yine söyleriz; benim kendime dert edindiğim yayın kuruluşu KONTV ve ona bağlı olan yayın kuruluşlarıdır.

Bu şehirde yirmi yıldan daha fazla bu televizyonun emanet edildiği insanlar, FETÖ’nün uygulamalarından farksız yöntemlerle insanların burnundan getirmiştir.

FETÖ’yle de işbirliği yaptıklarını başka yerlerden öğrenmeye de gerek yok, FETÖ’nün firari sanığı Salih Tuzcu’yla birlikte çektikleri reklam filmi KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer ve Hukuk Bürosu Ortağı Hasip Şenalp’in müştekisi olduğu, Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2014 yılından buyana görülen FETÖ Davası dosyasında mevcuttur.

Yine aynı dava dosyasının içinde sanık ve tanık ifadelerinde de Ahmet Özer ve Hasip Şenalp’in FETÖ sanığı eski Baro Başkanı Fevzi Kayacan’a nasıl destek verdiklerini okuyabilirsiniz.

Fevzi Kayacan’ı 2015 yılında, KONTV yayın kuruluşu desteklemiş, Hasip Şenalp’in oğlu Mehmet Şamil Şenalp de televizyon kanallarında ve gazetelerde Fevzi Kayacan’ı savunan açıklamalarda bulunmuştur.

Mehmet Şamil Şenalp, Fevzi Kayacan’ın listesinden yönetim kurulu üyesi adayı olmuş ama seçilememiştir.

Fevzi Kayacan’ın FETÖ yapılanmasına bağlı olduğunu o tarihlerde onlarca yazıyla duyurduk, buna rağmen destek vermekten çekinmediler.

Sayın Valim;

Mevlana Meydanı’na canlı yayın aracını taşıyan KONTV, bir kez olsun FETÖ Davaları’nda canlı yayın da yapmamıştır.

Firari sanık Memduh Oğuz’un devlet ve özel sektördeki işlerini Hasip Şenalp ve Ahmet Özer almışlar ama FETÖ Davası’nın müştekisi oldukları halde davaları aynı iştah ve kararlılıkla takip etmemişlerdir.

Hasip Şenalp ve Ahmet Özer, FETÖ mağduru Nusret Argun’un avukatlığını üstlendiği dönemde, Hasip Şenalp’in oğlu Mehmet Şamil Şenalp, FETÖcü avukatların karar merciinde olduğunu kendisi itiraf etmiştir. İfadesi mahkeme kayıtlarında mevcuttur, “Biz FETÖcü avukatların organize ettiği toplantılarda karar alıyorduk, Baro Başkanı Fevzi Kayacan da aldığımız kararları uyguluyordu.”

Sayın Valim;

KONTV, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuş, daha sonra da emanet usulü şirket kurdurularak, devredilmiş bir televizyondur.

Siz OHAL Valisi yetkilerini taşıyorsunuz, bu sorunu çözecek yetki ve kudrete sahip olduğunuzu lütfen bizlere gösterin.

Milletin parasıyla kurulan bir televizyon üzerinden millete ayar vermeye kalkışan bu insanlara haddini bildirin.

Elbette ki, “Bu zamana kadar niye kimse el atmadı” sorusunu sorma hakkınız vardır.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun’un bizzat yaşadığı, bildiği ve mahkeme kayıtlarında tanıklık ifadesi olan bir konudur.

Biz mücadele vermekten yorulmadık, yorulmayacağız da, milletin televizyonu millete iade edilene kadar azimle mücadelemizi devam ettireceğiz.

Hakkımda onlarca dava açtı KONTV yönetimi, on binlerce lira tazminata mahkum oldum, en son alınan mahkeme kararı “Bir yıl, sekiz ay hapis cezası.” Dosya Yargıtay'a temyiz için gönderildi.

İnanın ki ödediğim tazminat ve aldığım cezalar zerre kadar umurumda değil, beni çıldırtan şey, siyasilerin, yargının ve sivil toplum örgütlerinin, kanaat önderlerinin ve basının bu meseleyi umursamazlığı!

Biz yaptığımız işlerin Rabbimiz tarafından kayıt altına aldırıldığını biliyor ve inanıyoruz, bu da bize yetiyor!

Seyredenler de, göz yumanlar da, dahil oldukları halde temizlenmeyenler de kayıt altına alınıyor.

Bugün bunlardan korkanlar yarın Allah'ın huzurunda tek tek sıraya dizilecek, sadece üzerine çöreklenilen televizyonun değil bize yaşatılanların da hesabı hepsine sorulacak. Ben hakkımı helal etsem bile eşim, çocuklarım helal etmez.

İki kez de evimden duvar saatine kadar eşyalarımı kaldırdılar, gelen avukatlara kahve ikram ederek gönderdim!

Biz sadece kamuoyu oluşturabiliyor ve yargıya taşıyabiliyoruz. Kamuoyu oluşturmakta da sorun yok, herkes bu meselenin daha fazlasını bildiği halde konuşmaktan, dedikodusunu yapmaktan öte bir şey yapmıyor.

Yargıya taşıdık da ne oldu” falan demiyorum, en azından taşıdık, adli kayıtlara girdi, biz bir hüküm verici değiliz, sadece sorumluluğumuzu son sınırına kadar yerine getirme kararlılığı gösteriyoruz.

Yok Sayın Valim yok, maalesef yok işte!

Bu iş bunca yıl size kadar uzandıysa, yapacak bir şey yok, bu kanayan yaraya neşteri siz vurmak zorundasınız!

Ahmet Özer, Hasip Şenalp ve Sefa Coşkun'un yanyana yaptırdıkları villaların ruhsatsız olduğunu İçişleri Bakanlığımıza şikayet ettim, dönemin Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı hakkında da, ruhsatsız binalara göz yumduğu için şikayetçi oldum. Serdar Kalaycı, encümen kararıyla villaların yıkım kararını çıkarttı ama uygulayamadı, o karar da uygulanmayı bekliyor.

Çok açık söylüyorum, KONTV'ye kayyum atanmalıdır!

konya valilik yakup canbolat kontv kanal 42 hakikatperver.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Milli gündemi vakıf yapsana     0000-00-00 Milli gündemi vakıf yap sonra gel havanınat vakıf malı kardeşim neyin kayyumu
BİR BİLEN     2017-07-22 KON TV FETÖDEN İHRAÇ EDİLEN ESKİ ISPARTA İL MÜDÜRÜ NÜN ISPARTADAKİ TÜM PROGRAMLARINI HABER YAPIYORDU. KONYA NERE ISPARTA NERE NİYEYSE..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu