Konya Basın Konseyi'nden İstifalar Başladı!

Geçtiğimiz yıllarda Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı için yapılan seçimler sonrası Kontv'nin desteklediği aday başkan seçilemeyince ortaya çıkan Konya Basın Konseyi'nde istifa depremi yaşandı!

Konya Basın Konseyi'nden İstifalar Başladı!

Birkaç basın kuruluşu ile oluşan Konsey'de, son olarak başkanlığa getirilen Kontv Haber Dairesi Başkanı  Mustafa Tatlısu, 15 Temmuz akşamı  Mevlana Gül Bahçesi'nin kendilerinden başkasına tahsis edilmesine karşı çıkarak Kültür Müdürlüğüne  emri vakide bulunarak Konya Valisi Yakup Canbolat'tan istekte bulunmuştu...

Konya Valisi Yakup Canbolat'ın olumsuz kararı neticesinde ise Kontv Haber Dairesi Başkanı, Basın Konseyi Başkanlığı ünvanını kullanarak, haksız kurumsal baskısını kamuoyuna açıklamayı tercih etti.

Bu arada 15 Temmuz anma programlarının hemen ardından Mevlana Meydanı ve Valilik çevresinde 'Vali istifa' sloganları atıldı...

Bu açıklamalar neticesinde ise, Yeni Meram Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Hakan Bahçıvan Basın Konseyi üyeliğinden ayrıldı. Gazete de bugün 'DEVLETİN YANINDAYIZ' manşetiyle çıktı.

Konsey'de kalan üyelerinde yapacakları toplantıda kararlarını belirleyecekleri öğrenildi.

 

konya basın konseyi gazeteciler cemiyeti kontv yeni meram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu