Yenikapı'da Büyük Miting

Kudüs mitingleriyle ümmete lider olan, dünya Müslümanlarını ayağa kaldıran, intifadaya cesaret veren Türkiye, bir kez daha Kudüs için meydana iniyor…

Yenikapı'da Büyük Miting
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Temmuz ayı il divan toplantısını gerçekleştirdi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen il divanına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Ergün Kaya, Hüseyin Oruç, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın’ın yanı sıra, il ve ilçe teşkilat mensupları hazır bulundu. 

Saadet Partisi’nin öncülüğünde 30 Temmuz’da Yenikapı’da yapılacak olan BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ ile bu millet yeniden İslam âlemindeki uyanışın, dirilişin ve ayağa kalkışın fitilini ateşleyecek. Bir kez daha zalim İsrail’e en gür seda ile “haddini bil” diyecek; Kudüs’e olan sevdamızı, Mescid-i Aksa’ya olan hasretimizi haykıracağız. Dünya sussa da, Batı dönse de sırtını;  biz susmayacağız, sırtımızı dönmeyeceğiz Kudüs’e.
 

YENİKAPI’DA BÜYÜK MİTİNG

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı, Temmuz ayı il divan toplantısını yoğun katılımla gerçekleştirdi. Divanda partililere hitap eden Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’te yaptığı zulümlere karşı 80 milyon vatan evladının Filistin’in yanında olduğunu göstermek için, 30 Temmuz Pazar günü Saat 17:00’de Yenikapı’da büyük bir miting düzenleyeceğiz” dedi.

SİYONİZM BOŞ DURMUYOR

İl divanda partililere konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Yaz döneminde olduğu gibi bundan önceki dönemlerde de boş durmadık. İlçe divanlarımızı, halkla ilişkiler çalışmalarımızı planladığımız gibi gerçekleştirmek için, hep beraber gayretlerimizi ortaya koyduk. 15 Temmuz gibi bir felaketin 1’nci yıl dönümünü hep beraber şehitlerimize rahmetle ve gazilerimizi minnetle anarak unutmadığımızı ortaya koyduk. Biz yaz dönemindeki çalışmalarımızı yaparken İsrail’in Mescid-i Aksa’nın ibadete kapatması, Filistinli kardeşlerimizi katletmesi ve Kudüs’ü kuşatma altına alması Siyonizm’in boş durmadığını bizlere göstermektedir” dedi.

SAADET’TEN MESCİD-İ AKSA  İÇİN BİRLİK ÇAĞRISI

Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yapılan zulümlere değinen Aydın, “Siyonist İsrail’in Mescid-i Aksa ve Kudüs’te yaptığı zulümleri telin etmek için ve bütün dünyaya hangi siyasi görüşlerde olursa olsun 80 milyon vatan evladının Filistin’in yanında olduğunu göstermek için, 30 Temmuz Pazar günü Saat 17:00’de Yenikapı’da büyük bir miting düzenleyeceğiz. Mitingle alakalı gerekli altyapı çalışmaları ve planlamalar gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşlarından da mitinge katılım sağlanacak. Filistinli Müslüman kardeşlerimiz için ortak derdimizin olması nedeniyle bizim yapacağımız bu mitingde sadece Türk ve Filistin bayrakları Yenikapı miting alanını donatacak. İsrail zulmüyle mücadele eden kardeşlerimiz, yalnız olamadığını bütün dünyaya haykıracak” ifadelerini kullandı.

TÜM STK’LAR DAVET EDİLDİ

Saadet Partisi Filistin’de yaşanan zulme sessiz kalmadı... Büyük Kudüs Mitingi ile ümmeti meydanlara çağırıyor. Saadet Partisi Mescid-i Aksa’ya girişi yasaklayan ve ezanı susturan Siyonist İsrail’in zulmüne dur demek için harekete geçti. Gerçekleştirilecek olan Büyük Kudüs Mitingi ’ne bütün siyasi Parti ve STK’ların davet edildi. İşgalci İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatıp Kudüs’te namazdan çıkan Müslümanlara saldırması sonucu 3 Filistinli şehit olmuştu. Saadet Partisi’nin ilerleyen günlerde mitingle ilgili kamuoyuna detaylı açıklama yapması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX