'Sille Baraj Parkı' Açıldı... Konya Basını Suya Gömüldü

Konya’da tekneyle gezinti yapılabilecek Sille Baraj Parkı hizmete açıldı. Basın Mensupları Büyük Bir Tehlike Atlattı.

'Sille Baraj Parkı' Açıldı... Konya Basını Suya Gömüldü

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından çevresi düzenlenen, 1 milyon 985 bin metrekare alana sahip Sille Himmet Ölçmen Baraj Parkı hizmete açıldı. Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, kullandığı tekneyle basın mensuplarını baraj etrafında gezdirerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

8 yıllık bir emek sonucu 21 milyon lira harcanıp parkın düzenlendiğini söyleyen Başkan Altay, “1 milyon 985 bin metrekarelik alanda bir düzenleme çalışması yaptık. Şuana kadar 21 milyon lira harcama yapıldı ama bu harcama yılsonu itibariyle 30 milyon lirayı bulacak. Yürüyüş yollarımız, piknik alanlarımız, mesire alanlarımız, çocuklar için oyun alanlarıyla Sille barajı Konya’nın yeni değerlerinden birisi oldu. Belki Konya’ya denizi getiremedik ama Sille barajına gelenler eve gittiklerinde tekneyle gezdiğini, göl kenarında çay ve kahvesini içtiğini anlatabilecek” dedi.

Öte yandan, tanıtım amaçlı düzenlenen organizasyon sonunda, basın mensupları karaya çıkarken iskele çöktü. Bazı medya çalışanlarının ıslanarak ucuz atlattığı olay sonucunda fotoğraf makineleri zarar gördü.

konya sille parkı uğur ibrahim altay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu
Ayasofya’da yine bir fetih muştusu