Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Toplu Ulaşıma 'Toplu' Zam

Konya’da belediye otobüsleri ile minibüslerde alınan ücretlere zam yapıldı. Yeni zamla birlikte belediye otobüslerinde indirimli biniş 1 lira 55 kuruş, tam biniş 2 lira 10 kuruş olurken minibüslerde uygulanacak en düşük ücret ise 2 lira 25 kuruş oldu. Kay

Toplu Ulaşıma 'Toplu' Zam

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk otobüsleri ile özel işletilen minibüslerde uygulanan ücret tarifesinde değişikliğe gidildi. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan karara göre indirimli 1 lira 45 kuruş olan tek biniş ücreti 1 lira 55 kuruşa, tam El- Kart ile tek biniş ücreti 1 lira 95 kuruştan 2 lira 10 kuruşa, aylık indirimli abonman kart 85 liradan 90 liraya, aylık tam abonman kart 125 liradan 135 liraya yükseltildi. Yeni yapılan zamla birlikte Konya’da abonman kart kullanmayan bir kişinin tam El-Kart ile 1 aylık yol harcaması en az 126 lira, indirimli El-Kart ile abonman kart kullanmayan bir kişinin aylık en az yol harcaması ise 93 liraya yükseldi. UKOME tarafından onaylanarak uygulamaya alınan yeni fiyat listesi Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren belediye otobüsleri ve tramvaylarda geçerli olacak.

DOLMUŞ ÜCRETLERİ DE ZAMLANDI

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’de alınan bir diğer kararla ise minibüslerde uygulanan ücret tarifesinde değişikliğe gidildi. Minibüsle ulaşım sağlayacak vatandaşların cebinden her binişte 20-25 kuruş daha fazla çıkmasına neden olacak düzenleme ile minibüslerde alınacak en düşük kişi başı tutar 2 liradan 2 lira 25 kuruş’a yükseltildi. Minibüslerde uygulanacak en yüksek tutar ise 2 lira 40 kuruştan 2 lira 60 kuruşa ulaştı. Buna göre bazı önemli minibüs hatlarındaki ücret tarifesi şu şekilde oldu; Aydınlıkevler güzergahında, Adliye- Yeni Otogar arası 2 lira 50 kuruş, Adliye-Beyhekim 2 lira 60 kuruş, Binkonut hattı; Eski Garaj-Beyhekim 2 lira 60 kuruş ve Anadolu Zafer Sanayi (Sancak Mahallesi) Hattı; Adliye-1. Organize Kavşağı 2 lira 25 kuruş, Adliye - Anadolu Sanayi 2 lira 50 kuruş.

OKUL SERVİS ÜCRETLERİ AÇIKLANDI

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanacak servis ücretlerini belirledi. Buna göre 3 kilometreye kadar olan yerlerde bin 275 TL, 6 km’ye kadar olan yerlerde bin 350 TL, 12 km’ye kadar olan yerlerde bin 400 TL, 20 km’ye kadar olan yerlerde bin 500 TL ve 20 km’yi aşan mesafelerde ise her km için dönemlik minibüslerde 50 TL, otobüslerde 70 TL ek ücret alınacak.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TAHİR AKYÜREK TOPLU ULAŞIM ZAMA ZAM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ALİ VAROL     2017-08-28 DURMAK YOK ZAMA DEVAM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Oruç: İyiliği Tutmak ve Kötülükten Vazgeçmek
Oruç: İyiliği Tutmak ve Kötülükten Vazgeçmek
Evlilik Programları Kaldırıl(a)madı!
Evlilik Programları Kaldırıl(a)madı!