KARAMOLLAOĞLU:Kurban kanından çok insan kanı akıyor

KARAMOLLAOĞLU, KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ İSLAM DÜNYASINI BİR VE BERABERLİĞE YÖNETİCİLERİ DE GÖREVE ÇAĞIRDI…

KARAMOLLAOĞLU:Kurban kanından çok insan kanı akıyor

***GELİN BİRLİKTE HAREKET EDELİM

***MÜSLÜMANLARA KÜRESEL DİRENİŞ ÇAĞRISI

***İSLAM ÜLKELERİNE KÜRESEL DİRENİŞ ÇAĞRISI

***KURBAN KANINDAN ÇOK MÜSLÜMAN KANI AKIYOR

***BİR ADIM, BİN NUTUKTAN DAHA ETKİLİ OLACAK

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kurban Bayramı öncesi yaptığı yazılı açıklamada, ümmete bir ve beraberlik çağrısını yineledi. Karamollaoğlu,  “İslam ülkeleri yöneticilerinin bütün ihtilafları bir kenara bırakarak, bir araya gelmesi artık kaçınılmaz bir zorunluluktur. Kurban kanından çok insan kanının aktığı bir coğrafya da, hiç kimse bu sorumluluktan kaçamaz. Bu noktada Türkiye'ye büyük görev düşmektedir. İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak Türkiye bu çağrıya öncülük etmelidir. Atılacak somut bir adım, söylenecek bin nutuktan daha etkili olacak, en azından Müslümanlar için bir umut ışığı oluşturacaktır” çağrısında bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Müslümanlar Hac ve kurban ibadetine hazırlanırken, İslam dünyasında ise tarihin en acı katliamlarının yaşanmaya devam ettiğini söyledi. Yazılı bir açıklama yapan Karamollaoğlu "Milyonlarca Müslüman Hac İbadeti ve Kurban Bayramı vesilesi ile Mekke-i Mükerreme’de, Arafat’ta, Mina’da  gözyaşları içinde yalvarıp yakaracaklar ama İslam aleminde akan kan ve vahşet devam edecek.  Müslümanlar İslam düşmanlarının oyununa gelip birbirini öldürecek. Bu nasıl Müslümanlık, bu nasıl bir gaflet.  Bu nasıl bir duyarsızlık."dedi.

ARTIK YETER DEMENİN ZAMANI

Karamollaoğlu, Müslümanların bölünmüş ve parçalanmışlığına da vurgu yaparak, “Maalesef İslam coğrafyası  bir yandan bayram hazırlığı yaparken öbür yandan, Arakan’da ve Filistin’de olduğu gibi ya zulme ve katliamlara seyirci kalıyor, ya da Suriye’de, Yemen’de, Libya’da olduğu gibi birbirini bombalamayı görev sayıyor. Elbette esas sorumluluk, bu kararları veren yöneticilerdedir. Başta, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın dönem başkanı Türkiye olmak üzere bütün İslam alemini birazcık duyarlı olmaya, içine gömüldükleri gaflet ve ihtiraslardan kurtulmaya davet ediyorum. Artık yeter demenin zamanı geldi geçiyor" çağrısında bulundu.

EN ACISI İSE GÖZLERİN KÖR OLMASIDIR

Son dört yılda Suriye’de beş yüz bin insan hayatını kaybettiğini, yedi milyon insan göçe mecbur kaldığını, şimdi de sadece Yemen'de çatışmalar yüzünden 3 milyon insanın da mülteci durumuna düştüğünü, son dört ayda ise 2 bin 18 kişinin koleradan hayatını kaybettiğini hatırlatan Karamollaoğlu, "Arakan, Yemen, Libya… Başımızı nereye çevirsek kesif bir duman görüyor, kulağımızı nereye kabartsak acı bir feryat duyuyoruz. Ama bundan daha acı olanı bu feryatlara karşı gözlerin kör, kulakların sağır kesilmesidir" ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANLARA KÜRESEL DİRENİŞ ÇAĞRISI

İslam dünyasının küresel bir saldırı altında olduğunu ve bu saldırılara ancak küresel bir direnişle karşı konulabileceğini vurgulayan Karamollaoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı üyeleri başta olmak üzere tüm  İslam ülkeleri yöneticilerini göreve çağırdı.  Karamollaoğlu, "İslam ülkeleri yöneticilerinin bütün ihtilafları bir kenara bırakarak, bir araya gelmesi artık kaçınılmaz bir zorunluluktur. Kurban kanından çok insan kanının aktığı bir coğrafya da, hiç kimse bu sorumluluktan kaçamaz. Bu noktada Türkiye'ye büyük görev düşmektedir. İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı olarak Türkiye bu çağrıya öncülük etmelidir. Atılacak somut bir adım, söylenecek bin nutuktan daha etkili olacak, en azından  Müslümanlar için bir umut ışığı oluşturacaktır" çağrısında bulundu. 

 

milligundem.net

Karamollaoğlu saadet partisi kurban müslümanlara çağrı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Oruç: İyiliği Tutmak ve Kötülükten Vazgeçmek
Oruç: İyiliği Tutmak ve Kötülükten Vazgeçmek
Evlilik Programları Kaldırıl(a)madı!
Evlilik Programları Kaldırıl(a)madı!