Çeçenistan Arakan İçin Ayakta

Son günlerde artan devlet destekli ırkçı Budist çetelerin katliam ve zulmü altında inleyen Arakanlı Müslümanlara en büyük destek sözümona ‘küçücük’ Çeçenistan’dan geldi.

Çeçenistan Arakan İçin Ayakta

Rus işgalindeki Çeçenistan’ın başkenti Grozni’de ülkenin yüzde doksanını oluşturan 1 milyondan fazla kişi, Myanmar’da Müslümanları hedef alan katliam ve soykırıma karşı şehir merkezinde kıyama durdu.
Rusya’nın işgali altında dünyanın unuttuğu bir başka Müslüman ülke olan ve nüfusü 1 milyon 300 bin civarında olan Çeçenistan Cumhuriyeti’nin başkenti Grozni’de 1 milyondan fazla kişi, Arakanlı Müslümanlara yönelik katliamı protesto etti. Grozni’de 1 milyondan fazla kişi, Myanmar’da Müslümanları hedef alan şiddet olaylarına dikkati çekmek için şehir merkezinde gösteri düzenledi.
Protestoda, üzerinde Rusça ve İngilizce “Myanmar’daki soykırımı durdurun”, “Burma’daki Müslümanlara yönelik vahşeti durdurun” yazılı dövizler taşındı.

 

 

 

TÜM ÇEÇENİSTAN SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Rus işgali altında yaşayan 1.3 milyonluk Çeçenistan’da, 1.1 milyon Müslüman sokaklara dökülerek zalim kâfire karşı yekvücut olarak İslâm dünyasına adeta ders verdi. Yaşlı, hasta ve küçük çocuklar haricinde neredeyse halkın tamamının katıldığı milyonluk gösteri, “Çeçenistan’ın Kalbi” camisinde kılınan öğle namazıyla son buldu.

ÇEÇENİSTAN BUDİSTLER ARAKAN KATLİAM AMERİKA RUSYA TÜRKİYE TÜM DÜNYA SESSİZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi