Recep Konuk yeniden aday

Ak Parti Karaman Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk yeniden aday olduğunu açıkladı.Kaynak: Recep Konuk yeniden aday

Recep Konuk yeniden aday

26 Ağustos 2017 tarihinde yapılması planlanan Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi'nin seçimleri Konya Valiliği'nin güvenlik gerekçesi kararıyla 16 Eylül 2017 tarihine ertelenmiş ve Başkan Recep Konuk yeniden aday olmayacağını açıklamıştı. Ziraat odaları ve çiftçi birlikleri Recep Konuk'un yeniden aday olmasını istemişti. Bugün Panagro Entegre Tesisleri'nde basın açıklaması gerçekleştiren Recep Konuk, yeniden  Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerinde aday oyduğunu açıkladı.

“BEN HER ŞARTTA BU KURUMUN YANINDAYIM”

 AK Parti Karaman Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Aday olan arkadaşları tenzih ederim ama bu süreçte gördüm ki bu kurumla ilgili avucunu ovuşturanlar, buranın paylaşımıyla ilgili hesap yapanlar artmış. Bu kurumun geçmişte rekabet ettiklerinin hesapları biraz daha su yüzüne çıkmış. Biraz daha ayan beyan hale gelmiş. Bunlara müsaade etmeyiz. Bundan emin olun. Kurumun geleceğiyle ilgili kaygıların izalesini sağlamalıyız. Ben hazırım kurumdan ayrılmaya, benim sorunum yok ama gördüm ki kurum buna çok hazır değil. Gördüm ki üretici buna çok hazır değil. Ülkenin yönetimi buna çok hazır değil. Bunun için tekrar değerlendireceğim. Tekrar bir çıkış yolu bulacağız. Şunu biliyorum buranın ben yokken de benim sağlığımda yürüdüğünü görmek istiyorum. Ama böyle yapacağız diye de böyle bir iddia adına da bu kurumu kurda kuşa yem etmeyiz. Hep beraber sahip çıkacağız. Kurumla ilgili gayretimiz devam edeceğiz. Ben her şartta bu kurumun yanındayım. Bundan endişeniz olmasın. Kurumun rotasıyla ilgili bir kaygı hissedersem buna da müdahil olurum. Üreticinin telaşı beni endişelendirdi” dedi.

 

merhabahaber.com

recep konuk pankobirlik yeniden aday
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı