Fırat Kalkanı Komutanı PKK’ya katıldı!

Türkiye destekli Fırat Kalkanı Operasyonlarının komutanlarından Ahmed Casim Muhammed, bağlı bulunduğu muhalif birlikten ayrılarak terör örgütü PKK/PYD'ye katıldı

Fırat Kalkanı Komutanı PKK’ya katıldı!

Türkiye’nin bölgedeki en önemli düşmanı olarak kabul edilen PKK, Suriye’deki faaliyetlerini SDG ismiyle yürütüyor. Amerikalı General Thomas konuya ilişkin açıklamasında PKK’nın Suriye’deki ismini değiştirmesini kendisinin söylediğini belirtmişti.

Ağustos 2016’da başlayan Fırat Kalkanı Operasyonuyla Türkiye, sınırlarını DEAŞ’den temizlemişti. El Bab kentine kadar inen Türkiye’nin birçok uyarısına rağmen PKK, hala Menbic’ten çıkmadı.

SDG’nin Menbic Askeri Konseyi’ne katılan Ahmed Casim Muhammed, Fırat Kalkanı gruplarını yağmacılık ve mafyavari davranışlar sergilemekle suçladı.

Suudi Arabistan Destekli Muhalifler, PKK Saflarına Geçti

Suriye’nin kuzeyinde faaliyet gösteren Özel Kuvvetler bünyesindeki 7 Muhalif grup da geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri ABD öncülüğünde PYD/PKK tarafından kurulan Suriye Demokratik Güçleri SDG’ye katıldığını duyurmuştu.

Çoğunluğunu kabile mensupları oluşturan Muhalif gruplar, daha önce Ahmed Carba liderliğindeki Suudi Arabistan destekli Suriye Ulusal Koalisyonu bünyesinde varlık gösteriyordu.

Birçok farklı ülke ve kuruluş tarafından finanse edilen grupların yer aldığı Suriye savaşının özgürlük talebindeki halkın istekleri doğrultusunda gitmemesinin ülkede hızlı değişen konjonktürden kaynaklandığı belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri ABD, muhaliflerden ayrılarak PKK saflarına katılan kabile üyelerinin bulunduğu bölgeye iki hafta önce yeni askerler konuşlandırmıştı.

Aralarında Arapların da bulunduğu Kürt ağırlıklı PKK/SDG örgütü DEAŞ’in başkenti olarak kabul edilen Rakka’yı cihat yanlısı örgütten almak için ABD destekli operasyonlar düzenliyor.

 

yeniakit.com.tr

fırat kalkanı komutanı pkk ya katıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Oruç: İyiliği Tutmak ve Kötülükten Vazgeçmek
Oruç: İyiliği Tutmak ve Kötülükten Vazgeçmek
Evlilik Programları Kaldırıl(a)madı!
Evlilik Programları Kaldırıl(a)madı!