Meral Akşener'in partisi 'İYİ'nin açılımı belli oldu...

Sabah saatlerinde 'İyi Parti'nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'nın ilgili birimine teslim eden Meral Akşener, yeni partisini Ankara'da Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde ‘Türkiye İyi Olacak’ sloganıyla kamuoyuna açıkladı. Akşener kürsüye çıktığı sır

Meral Akşener'in partisi 'İYİ'nin açılımı belli oldu...

Başkent'te bugün resmen kurulan İYİ Partinin açılımı, logosundaki güneş oklarının anlamı ile parti işaretinin ne olacağı konuşuluyor.

Parti yetkililerinden edinilen bilgiye İYİ, bir yanıyla Oğuzların en önemli kollarından Kayı Boyunu çağrıştırırken, açılımı ise “İnsanlık, Yenilik, İyilik” olarak sıralanıyor.

Logosundaki güneşin 8 oku ise, “Umut, adalet, cesaret, kararlılık, bilgi, medeniyet, gelecek, zenginlik” anlamına geliyor.

PARTİLİLER BOZKURT’TAN VAZGEÇEMEDİ AMA İŞARETİ NE OLACAK?

İYİ Partinin seçmenleri bugün Meral Akşener ve diğer parti kurucularını beklerken, parti logosu önünde fotoğraf çektirirken büyük bir tereddüt yaşadı. MHP tabanına yakın olan partililer, birbirlerine Bozkurt işareti yaptılar, İYİ Partiyazılı fotoğrafın önünde bile Bozkurt işaretiyle durdular.

Peki ama İYİ Parti'nin bir işareti olacak mı? Edinilen bilgiye göre bu işaret, ayyıldızlı kına yakılmış el olacak. Meral Akşener Anayasa değişikliğine hayır, demek için Türkiye’yi dolaştığı sırada elinin içine ‘Ayyıldızlı kına’ yakmış ve “Kınalı eller hayır” diyor sloganıyla kampanya yapmıştı.

meral akşener iyi partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı