Açlık sınırındaki asgari ücret, utanç vesilesi!

Saadet Partisi Kasım Ayı İl Başkanları toplantısında konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Asgari ücretin açlık sınırında olması bir ülke için utanç vesilesidir.” diyerek Hükümetin ücret ve milli gelir paylaşımı politikasını sert bir şekilde eleştird

Açlık sınırındaki asgari ücret, utanç vesilesi!

KASIM AYI İL BAŞKANLARI TOPLANTISINDA KONUŞAN SAADET LİDERİ TEMEL KARAMOLLAOĞLU:

Açlık sınırındaki asgari ücret, utanç vesilesi!

Saadet Partisi Kasım Ayı İl Başkanları toplantısında konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, “Asgari ücretin açlık sınırında olması bir ülke için utanç vesilesidir.” diyerek Hükümetin ücret ve milli gelir paylaşımı politikasını sert bir şekilde eleştirdi.

 

İBADET, TİCARET, İHANET AYRIMINI YAPIN, AH ALMAYIN!

MÜCADELE EDENE, BYLOCK CEZASI!

“Zarrap’mış, terörmüş, şuymuş buymuş… Hükümet, bir an önce Bylock konusunda yapılan haksızlıkları  halletsin.” Diyen Karamollaoğlu, yapılanları ‘Biz senin kim olduğunu biliyoruz aslında Bylock’u vs. bırak. Ama bizim karşımıza çıkıp mücadele etmeye çalışıyorsun. Fırsatını bulunca biz de senin canına okuruz.’ Manasına geliyor bu. Böyle mantık olur mu?” diye yorumladı.  Saadet Lideri, ““Bir çok insan şu anda gereksiz yere tutuklu. Bu konuda resmi raporlar elimde. Sadece Bylock’la irtibat kurulmasının, bir insanın bylock kullandığı manasına gelmediğini Hükümetin anlaması lazım. Ve bu her şeyin önüne geçmeli. Çünkü bu adaletle, hakla, hukukla ilgili bir konu.”  diye uyardı.

 

Kasım ayı Saadet Partisi İl Başkanları ve İl Müfettişleri toplantısı Balgat Eğitim Merkezinde yapıldı. Buradaki konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sözlerine Engelliler haftasını hatırlatarak başladı. Ülkemizin yüzde 12’sini ilgilendiren bir konuya her zaman en önde değer verdiklerini belirten Temel Karamollaoğlu, ülkemizde bu konuda bir takım adımlar atıldığını ancak bunları yeterli bulmadıklarını kaydetti.

Asgari ücret tespitiyle ilgili Hükümet adına Çalışma Bakanının fedakarlık tavsiyesine tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Bir dereceye kadar işverene fedakarlık tavsiyesini anlarım da, açlık sınırında yaşayan milyonlarca asgari ücretliden fedakarlık beklenmesini anlamak hakikaten mümkün değil.” dedi.

 

HÜKÜMETİN ÜCRET VE GELİR ADALETİ DERDİ YOK!

Karamollaoğlu şöyle konuştu: “Bu hükümetin en büyük özelliği meseleleri ciddi olarak ele alıp Türkiye’de bir ücret dengesinin, milli gelir paylaşımının adil olmasını sağlamayı aklına bile getirmemesidir. Elbette zaman zaman ekonomik sıkıntılar doğabilir. Yanlış bir karar alır düzeltemezsiniz. Ama 15 sene iktidarda bulunduktan sonra hala daha ücret ve gelir dengesi ile ilgili bir politikanız yoksa sizin meseleleri nereden nasıl çözmeye başlayacağınızı bilmiyorsunuz demektir.”

SIKINTI GARİBANIN SIRTINA!

“Milli Gelir artıyor deniliyor. Nasıl arttığı konusunda bir sürü spekülasyon var. Faizleri, aldığınız borçları milli gelire dahil ettiğiniz zaman, müthiş bir artış var. Ama üretime dayalı bir ekonomi olmadığı için bu artışların bize getirdiği çok fazla bir şey yok maalesef. Vatandaş hala sıkıntı çekiyor. Hala üretici perişan. Hala bu sıkıntı en garibanın sırtına yükleniyor. Ve memlekette bazı sektörler adeta ortadan kalkıyor. Besicilik gibi.” Diyen Karamollaoğlu, ithal et ve biten besicilik konusuna da değinerek şunları söyledi.

BESİCİLİK HAK GETİRE!

“Besicilik, artık bundan sonra hak getire. Hükümetimiz sayesinde besicinin karşısına çıkan en büyük rakip dışarıdaki hayvan besicileri. Kendi ülkemizdeki besicileri dışarıdaki besicilerle rekabet eder güce kavuşturacağımıza dışarıdan ithal ettiğimiz etle, zaten sıkıntı içindeki besicilerimize karşı rakip oluşturuyoruz. Bunu kabullenmek mümkün değil.”

BYLOCK’TA HÜKÜMET AH ALIYOR!

Amerikan istihbarat örgütleri ve MOSSAD’ın  etkisiyle Fetullah Gülen’le irtibatlı Türkiye’de hareket eden bir ekibin 15 Temmuz Darbe teşebbüsünün bir milletin hiçbir hazırlık olmadan engellenmesinin önemine vurgu yapan Temel Karamollaoğlu, ardından “Bunların şifreli haberleşme sistemini deşifre ettik, Bylock’u bulduk. Kimde Bylock varsa teker teker bunları içeriye atalım.” denildiğini anlattı.

“Ama adamlar o kadar da aptal değil. Görüldü ki bu Bylock denilen program, bir bakıma masum insanları taciz etmek, mağdur etmek, mahkum etmek için kullanılan bir sistem haline dönüşmüş. İnternetteki bir çok programın içine öyle sistemleri eklemişler ki, siz hiç farkına varmadan bir siteye giriyorsunuz. Hemen Bylock’la irtibat kurmuş oluyorsunuz. Sizin hiç haberiniz bile yok. Bunun da birisi farkına varıyor. Gel bakalım içeriye. ‘Ya hu benim Bylock ile hiçbir alakam, irtibatım yok. Nerde konuşmuşum, ne yapmışım’ ne deseniz de boş. Aylarca içeride hapis yatılıyor.” Diyen Karamollaoğlu, Bylock ile ilgini Hükümetin ve mahkemelerin de kabullendiği teknik raporların artık çıkarılabildiğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

ON BİNLERİN AHI SİZİ YIKAR, BYLOCK’U ÇÖZÜN!

“Ama içleri soğumamış. Ya hu sizin içinizin soğuması için içeride yüz binlerce masum insanın tutulması mı gerekir? Biz bunu yakinen biliyoruz. Çünkü Bylock’la, bu ekiple hiçbir irtibatız olan insanlar cezaevinde. Tutuksuz da yargılanmıyor. Gel bakalım içeriye. Bunu yapmaya kimsenin hakkı yok. Bu teknik bir konu. Siyasi bir konu değil. Allah rızası için hükümet, kime talimat veriyorsa şu raporları dikkate alsınlar. Binlerce, on binlerce insanın ahı, sizi yıkmaya yeter. Bu şaka değil ki!”

İBADET, TİCARET, İHANET AYRIMINI YAPIN, AH ALMAYIN!

Hükümetin içinde bu konuyu bilen ve eğilen insanlar olduğunu bildiklerini kaydeden Karamollaoğlu, “Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanının kendi tasnifleri var. FETÖ denilen örgütün altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet içinde dedi. Ama yüz binlerce insan ihanet içinde olmaz ki. O halde bu ayrımı da bir an önce yapın. Bu ayrımı yapmazsanız, emin olun mazlumların ahı aheste aheste de olsa çıkar. Ah alıyorsunuz. Bunu hatırlatmayı bir vazife sayıyorum.” Diyerek, Hükümeti hakka, adalete davet etti.

ZARRAP MESELESİ TÜRKİYE’YE KARŞI ABD OPERASYONU

Amerika’da süren Zarrap operasyonunda ise Türkiye ve Hükümete destek veren Saadet Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “ Bu dava aslında ABD’nin, Türkiye’ye karşı bir davasıdır. Bu hale geldi. Biz buna rıza göstermeyiz. Biz memleketimizin menfaatleri söz konusu olduğunda elbette ülkemizin yanında oluruz. Bu demek değildir ki, Hükümet bir takım yanlışlar yapmışsa ona arka çıkarız. Hükümetin bir takım yanlışlarının da görülmesi, araştırılması gerekir.”dedik ve ekledi.

İMAR İHANETİ ARTIK BİTSİN!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul’a ihanet edildi. Biz de ettik.” Şeklindeki sözlerine de dikkat çeken Temel Karamollaoğlu, Trabzon’da denizin tam kenarına 26 katlı binalar dikildiğini gördüğünü belirterek “Artık bu ihanetler, yanlışların tekrar edilmemesi gerekir. Haliç’te imar planı değiştirildi bina katları yükseltildi. İstanbul’a bundan daha büyük bir ihanet olamaz. İstanbul’daki 4 tane imar değişikliğinden kimin cebine ne giriyor?” dedi.

Karamollaoğlu, “Bu adımlar atılmalıdır. Hem ByLock’ta, hem imar meselesinde, hem Zarrap davasında hükümet bu sorunlarla ilgili algı oluşturmak için değil, çözmek için bir çabaya girmelidir.” Diye konuştu. 

 

milligündem.net

saadet partisi bakanın fedakarlık sözünü eleştirdi. saadet partisi genel başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı