Amerikan ajanları 70'den fazla ülkede

Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi NSA globalleşiyor! Dairenin 70’den fazla ülkede 2000’e yakın kişi istihdam ettiği belirtildi.

Amerikan ajanları 70'den fazla ülkede

TIMETURK | ÇEVİRİ

New York Times'ın haberine göre 2000 civarında yurt içi güvenlik çalışanı dünyanın 70'den fazla ülkede istihdam edildi. Çalışanlar arasında göçle ilgili özel görevli memurlardan ulaşım güvenliğine uzanan kurumlara kadar çok sayıda görevli var. Birçok görevli kıyı güvenliği gemilerinde istihdam edilirken diğerleri Pasifik Okyanusu ve Karayip Denizi üzerinde gözlem uçaklarında devriye geziyor.

AVRUPA ÜLKELERİ İLE GERİLİME

Habere göre Amerika'nın bu uygulaması bazı Avrupa ülkeleri ile gerilimi arttırdı. Bazı ülkeler Amerika'nın göçmen kanunlarını Avrupa'ya ihraç etmeye çalıştığını söylüyor. Amerika'yı bu konuda destekleyen ülkeler de var.

2017-12-27_14h03_19

AMERİKA'NIN SAVUNMASI: TERÖRÜ UZAK TUTUYORUZ

Amerika ise farklı ülkelerde istihbaratçı istihdam ederek terör saldırılarının, uyuşturucu ve insan kaçakçılığının Amerikan topraklarına ulaşmasını önlemek istediğini öne sürüyor. Amerika Uluslararası Angajman Bakanlığı müsteşarı James Nealon, “Yurdumuza yapılan birçok tehdit denizaşırı ve bu nedenle denizaşırı yerlerde olmamız gerek” diyor.

türkiye amerika ajan terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı