3 haftada 600'den fazla Filistinli tutuklandı

Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü başkent ilan etmesinin üzerinden üç hafta geçti. Bu süre zarfında 600'ün üzerinde kişi tutuklandı ve tutuklamalar devam ediyor.

3 haftada 600'den fazla Filistinli tutuklandı

TIMETURK | ÇEVİRİ

İran merkezli yayın organı PressTV'nin haberine göre İsrail askeri mahkemesi Filistin direnişinin genç kuşak sembollerinden biri haline gelen Ahed Tamimi'nin gözaltı süresini hafta başından itibaren dört gün daha uzatmıştı. Ancak 17 yaşındaki genç kız, annesi ve onun kuzenleri gözaltında kalma süresi uzayan mahkumlardan sadece birkaçı.

600 KİŞİ GÖZALTINDA

Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan eden konuşmasının üzerinden yalnızca üç hafta geçmesine ragmen tutuklanan Filistinliler'in sayısı da 600'ü geçti.

İSRAİL'İN ŞAFAK OPERASYONLARI

Filistinli Mahkumlar Derneği'nin Salı günü yaptığı açıklamaya göre, 170'i kadın 12'si çocuk ve üç yaralı üç hafta içinde tutuklanan 610 mahkum içerisinde yer alıyor. Salı günü (dün) şafak öncesi baskınlarda ise 24 Filistinli daha tutukladı. Birleşmiş Milletler verilerine göre 5-18 Aralık tarihlerinde İsrail rejim güçleri işgal altındaki Filistin topraklarında 162 arama ve tutuklama operasyonu gerçekleştirdi.

israil hapishanelerinde filistinliler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı