"İsrail Gerçek Bir Ülke Değil" Diyen Fransız Dergi Toplatıldı

Fransa'da yayınlanan çocuk dergisi Youpi'nin Ocak sayısı, 'İsrail'in bazı ülkeler tarafından gerçek bir ülke olarak görülmediği' ifadesine gelen itiraz üzerine toplatıldı.

5 ila 8 yaş arası çocuklara hitap eden dergide yer alan oyun kartlarının birinde, İsrail'in gerçek bir ülke olmadığı sözleri yer alıyordu.

Gerçek bir ülke değil

Derginin Ocak sayısında dünya haritasının bulunduğu sayfada dünya ülkeleri tanıtılırken, "Dünyadaki 197 ülkeye devlet denir. Fransa, Almanya, Cezayir gibi. Dünyada 197 ülkeden daha fazla ülke var. Ancak tüm dünya bu ülkeleri (örneğin İsrail ve Kuzey Kore gibi) gerçek ülke olarak görmüyor." ifadeleri yer aldı. Derginin imtiyaz sahibi Bayard Grubu, derginin Ocak sayısının bayilerden çekileceğini söyledi.

Çocuklara yalanlar

İsrail'in Fransa büyükelçisi Aliza Bin Noun da bu duruma tepki göstererek, "Çocuklara bu yalanların düşündürülmesi şok edici! Siyonizmi cesaretlendiren bu tarz konuşma, semitizm karşıtlığından ayrılamaz" diye tweet attı ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u da etiketledi. 

AFP'ye konuşan Bayard Grubu'nun Başkanı Pascal Ruffenach, bir hata yapıldığını belirterek, "İsrail'in varlığı ile ilgili en ufak bir tartışmaya girmek istemiyoruz" dedi.

siyonist israil
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı