Eyüp Sultan’dan Bismillah

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu dün İstanbul’daydı. Karamollaoğlu, Cuma namazını Eyüp Sultan Camii’nde kıldı. İstanbul’un manevi fatihi Ebu Eyyûb el-Ensarî (R.A.) Hazretleri’nin türbe-i şerifinde huzurda durup dua e

Eyüp Sultan’dan Bismillah

Erbakan Hocamızın 2010 yılında üçüncü şahlanışı başlattığı Eyüp Sultan’da dün de Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu “Besmele”yi çekti... İstanbul’da Karamollaoğlu’na vatandaşların yoğun ilgisi vardı... 

Türkiye’nin 25 Haziran sabahı cumhurbaşkanı görmek istediği Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, medya buluşmaları için dün erken saatlerde İstanbul’a geldi. Cuma namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan Temel Karamollaoğlu, daha sonra İstanbul’un manevi fatihi Ebu Eyyûb el-Ensarî (R.A.) hazretlerinin türbe-i şerifini ziyaret etti. Bilge Başkan manevi huzurda dua etti. Karamollaoğlu daha sonra Fatih’e geçerek İstanbul’un Fatihi Fatih Sultan Mehmet Han’ın ve Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın kabrini ziyaret ederek Kur’an-ı Kerim okudu dua etti. Karamollaoğlu’na çok sayıda partili ve vatandaş eşlik etti.

EYÜP SULTAN’IN ÖZELLİĞİ VAR

Eyüp Sultan Camii’nde Cuma namazı çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan Karamollaoğlu, Osmanlı’da tahta çıkan sultanların cülus öncesinde ilk durağı olan Eyüp Sultan Camii’nde seçim startını verdiklerini açıkladı. Karamollaoğlu, “Eyüp Sultan’ın özelliği var. İstanbul’un fethinden sonra bu makam ihya edildi. İstanbul’un fethi için yıllarca önce Peygamber Efendimiz’in ashabından birisinin buraya kadar gelmesi çok büyük bir mana ifade ediyor. Bizim memleketimiz için de ayrıca özellik arz eden bir makam. Peygamber Efendimizin sahabelerinden Eyüp Sultan’ın kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan Camii’nde cuma namazını kıldık. Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını, huzur içinde geçmesini, barış içinde olmasını, bu memleketi idare etmeye talip olan insanlara Cenab-ı Hak’kın aklı selim ihsan etmesini niyaz ediyoruz, dua ettik” dedi.

OLAĞANÜSTÜ HAL OLAĞAN HALE GELMEMELİ

“Olağanüstü hal olağan hale gelmemeli” diyen Temel Karamollaoğlu, “Çünkü olağanüstü hal, kanunların geçici bir zaman için rafa kaldırılması manasına gelir. Bu süreklilik addederse o zaman kanunsuzluk olur. Kanunlar, bir kişinin ve bir idarenin inisiyatifine terk edilmiş olur. Bundan dolayı biz olağanüstü halin kısa bir zaman sonra mutlaka kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Bize böyle bir vazife yüklenirse ilk yapacağımız işlerden bir tanesi olağanüstü halin kaldırılması olacaktır. Türkiye’nin acilen olağan hale dönmesi gerekir” diye konuştu.
 

HÜKÜMETİN SON EKONOMİ ZİRVESİ OLUYOR

EKONOMİ zirvesi yapıldı. Ekonomideki gidişatla ilgili neler söyleyeceksiniz?” sorusuna Karamollaoğlu, “Herhalde bu hükümetin son zirvesi oluyor; çünkü şöyle olacak zaten bundan sonra hükümet olmuyor. Bu sadece zirveyle halledilecek bir iş değil. Herkes bir kişinin dediğini tasdik edecek tarzda bir zirveyse, zirve yapmışsın yapmamışsın ne yazar? Mühim olan bir istişare ortamının oluşmasına ihtiyaç var” diye cevap verdi. Temel Karamollaoğlu, açıklamanın ardından “Bilge başkan, Temel başkan”, “İşte ordu işte komutan” sloganları eşliğinde Eyüp Sultan’dan ayrıldı.

“İNŞALLAH CUMHURBAŞKANI OLURSUNUZ”

FATİH SULTAN MEHMET HAN, KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN, ERBAKAN HOCA ve MEHMET ZAHİT KOTKU HOCAEFENDİ’NİN KABİRLERİNİ ZİYARET ETTİ

Karamollaoğlu buradan partililerle, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığı’ndaki kabrine geçti. Erbakan Hoca’nın kabrinde okunan   Kur’an-ı Kerim ve duanın ardından açıklama yapan Karamollaoğlu, “Ramazan Ayının arifesindeyiz; davamıza en büyük hizmeti yapan Erbakan Hocamızın kabri başındayız. Ayrıca Osman Yumakoğlu ve Lutfi Kibiroğlu’nun da kabirleri burada. Eyüp Sultan’da geçmişlerimizin ruhuna Fatiha okuduğumuz gibi burada hem Hocamıza hem de bu davaya hizmet etmiş, Hakk’a yürümüş bütün büyüklerimize dua ediyoruz” şeklinde konuştu. Karamollaoğlu son olarak Kanuni Sultan Süleyman ve Mehmet Zait Kotku Hocaefendinin kabrini ziyaret etti. Karamolloğlu ve beraberindekiler Kotku Hocaefendinin kabrinde Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti. Karamollaoğlu’na Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın ve Atik Ağda, İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim çok sayıda partili ve vatandaş eşlik etti.

temel karamollaoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı