AKP'de Oylar MHP'ye Kaymasın Formülü...

İttifak, listelere de yansıyacak… AKP içindeki ülkücü oyların MHP’ye kaymasını önlemek için listelerde ülkücü kökenli adayların belli bölgelerde öne çıkarılacağı kaydediliyor. AKP/MHP/BBP kampanya dilinde de ittifak ruhuna uygun söylemler geliştirecek.

AKP'de Oylar MHP'ye Kaymasın Formülü...

Geçmişte birbirlerini karşı ağır ithamlarda bulunmalarına karşın 15 Temmuz sonrası süreçte başlayan AKP ve MHP yakınlaşmasının Cumhur İttifakı adı altında bir araya gelmesi listelere de yansıyacak. Milletvekili aday adayları ile mülakat sürecini yürüten AKP’de ülkücü kökenli milletvekillerinin öne çıkacağı belirtiliyor. 

İllerdeki temayül yoklamalarından sonra Ankara’da Genel Merkez’de oluşturulan 14 ayrı komisyonun karşısında kısa sürede kendini komisyona beğendirmeye çalışan aday adayları için farklı kriterler de devrede. Buna göre AKP içindeki ülkücü kökenli oyların Meclis’te MHP’ye kaymaması için formül aranıyor. Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan da, her partinin kendi oyunu artırmasına ve oyların MHP’ye kaptırılmamasına yönelik açıklamalarda bulunmuştu. 

Öte yandan ittifakın en küçük ortağı Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştiren AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu parti ile de kampanya sürecini birlikte planlayacaklarını söylemişti.

mhp devlet bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı