Karamollaoğlu: AK Partili vekiller Erdoğan'a rağmen muhalefetle hareket edebilir

Temel Karamollaoğlu, "Seçim sonrasında AK Partili vekiller de Erdoğan'a rağmen muhalefetle hareket edebilir" diye konuştu.

Karamollaoğlu: AK Partili vekiller Erdoğan'a rağmen muhalefetle hareket edebilir

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu seçim kampanyasını başlattığı İstanbul’da gazetecilerle bir araya geldi. HÜDA PAR ile bir ittifakın kesin olmadığını belirten Karamollaoğlu, kendi partilerinin adaylarının CHP’den aday gösterilmesi gibi bir seçeneği konuşmadıklarını ancak Abdüllatif Şener gibi ‘aslında kendilerine yakın’ isimlerin CHP’den aday olacağı yönünde bilgileri olduğunu belirtti. Tahliye edilen Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç’a geçmiş olsun diyen Karamollaoğlu, “Kendisinin suçsuz olduğuna inanıyorum” dedi.

’15 TEMMUZ’DA KESİNLİKLE DIŞ GÜÇLERİN PARMAĞI VAR’

15 Temmuz darbe girişimini de değinen Karamollaoğlu, şunları söyledi, “15 Temmuz Türkiye üzerinde oyunun bir parçası ancak 10 sene boyunca bu iktidarın bünyesinde büyüdü bunu yapanlar. Kesinlikle dış güçlerin parmağı var ancak ‘Ne istediler de vermedik’ sözü tabloyu çok iyi özetliyor.”

‘BAŞKA ÇARE KALMADIĞI İÇİN COCA COLA FABRİKASI AÇILIYOR’

Adalet olmayan bir ülkeye yatırım yapılmak istenmeyeceğini belirten Karamollaoğlu, “Adalet olmazsa kimse bir ülkede yatırım yapmak istemez. Başka çare kalmadığı için Isparta’da Coca Cola fabrikası açıyor Cumhurbaşkanı, bir de büyük başarı kazanarak Rusya’ya domates ihraç edebilmeye başladık. Bu komedidir. Borçlandıkça milli gelirimiz artmış görünüyor” dedi. 

ÇÖZÜM SÜRECİ DEĞİL HAKLARIN ELE ALINMASI

(’24 Haziran sonrası Meclis’te yer alırsanız bir çözüm süreci teklifiniz olacak mı’ sorusu üzerine) Biz bunu çözüm süreci olarak değerlendirmiyoruz. Hakların teslimi olarak görüyoruz. Ben çok sayıda Kürt politikacı ile görüştüm, kimse ‘Biz Türkiye’den ayrılalım’ demiyor. Anadilinde eğitim gibi taleplerin ele alınması gerekir.

28 ŞUBAT KONUSUNDA ÖÇ ALMAYI DÜŞÜNMEDİK

Balyoz, Ergenekon davaları döneminde Erbakan hocamızla görüşürken bu askerlerin iyi eğitim almış ancak yanlış yönlendirilmiş olduğunu söylemişti. Bu konuda öç almayı amaç edinmedik. Bugün hâlâ 28 Şubat sürecinde sudan sebeplerle ceza almış yüzlerce insan cezaevinde ancak onlar hiç gündeme gelmiyor.

AK PARTİLİ VEKİLLER MUHALEFETLE HAREKET EDEBİLİR

(24 Haziran sonrası bir koalisyon olup olmayacağı ihtimali üzerine) Bugünden bir koalisyona öngörmüyoruz. Ancak seçim sonrasında ortaya çıkacak tabloya göre AK Partili vekiller de Erdoğan’a rağmen muhalefetle hareket edebilir.

EŞİMİ GÖREMEYECEKSİNİZ

(‘Eşinizi de cumhurbaşkanlığı kampanyasında yanınızda görecek miyiz’ sorusu üzerine) Peşinen söyleyeyim göremeyeceksiniz. O evde olmayı seviyor. Evden beni izlemeyi tercih ediyor. Zaman zaman da halime üzülüyor. Nasıl dayanıyorsun bu yoğunluğa diyor.

SANDIĞA SAHİP ÇIKACAĞIZ

(‘Muhalefette yer alan partiler için oy oranları ve kimden oy alacaklarına dair önkabullerle ilgili neler söylersiniz? Siz nerelerde nasıl oyunuzu artıracaksınız?) Bu seçimin diğer seçimlerden çok farklı bir sonuç çıkaracağı kanaatindeyim. Şimdi 3 kişiye soru sorduğumuzda 2’si suskun, 1’i cevaplıyor. Biz bu suskun kesimin iktidarın tutumundan dolayı suskun oldukları kanaatindeyim. Şu an sessiz kalan çoğunluk AK Parti’den kopan, AK Parti hışmından korkan kesim. Bunlar bizim istikametimizde gibi gözüküyor. Ancak bize teveccüh gösteren sosyal demokratlar da var. Önemli olan bunun sandığa nasıl yansıyacağı. Sandık güvenliğinden dolayı endişe duyuyorlar ama bu endişenin üstesinden gelineceğine inanıyorum. Vatandaş oyunu nereye verdiyse, ister lehimize ister aleyhimize, sandığa sahip çıkacağız.

saadet partisi ak parti recep tayyip erdoğan temel karamollaoğlu mhp milli görüş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı