Binlerce yetim bir kez daha yetim kaldı!

Furkan Eğitim ve Kültür Vakfı’na düzenlenen operasyon ve gözaltılarla ilgili olarak kayyumdan önceki vakıf yönetimi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada kayıt dışı para yönetimi suçlamalarına karşı, meşru çerçevede toplanan bağışların medya

Binlerce yetim bir kez daha yetim kaldı!

Vakfa yönelik operasyonlar, Adana’da bulunan Furkan Eğitim ve Kültür Genel Merkezi ile başladı. İstanbul, Ankara, Elazığ, Samsun, Gaziantep, Konya, İzmir, Hatay ve Kahramanmaraş’ta eşzamanlı şafak operasyonlarıyla devam etti. Yapılan operasyonlarla gözaltına alınan 28 kişiden vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un da aralarında bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Operasyonlarla ilgili olarak vakfın kayyum atanmadan önceki yönetimi tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada bağışlardan elde edilen gelirlerin ihtiyaç sahipleri ve öğrenciler için değil de vakıf yöneticileri için kullanıldığı iddialarına cevap verildi.

YANDAŞ VE TETİKÇİ MEDYADAN İFTİRA KAMPANYASI

Yandaş ve tetikçi medya tarafından iftira kampanyası başlatıldığı belirtilen açıklamada, “Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak meşru daire çerçevesinde toplamış olduğumuz bağışlar bazı haber siteleri tarafından çarpıtılarak haber yapıldı. Pervasızca iftira atarak milyonlarca paradan bahsedilen çarpıtma haberlerde, bağışlar neticesinde elde edilen gelirler sanki fakirlere ve öğrencilere harcanmamış da şahıslar kendilerine kullanmış gibi bir algı oluşturulmak istendi” ifadelerine yer verildi.

ÜCRETSİZ KONFERANSLAR VE ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

Yıllardır şeffaf bir şekilde çalışmalar yapılarak toplumun ıslahı ve ihyası için ücretsiz konferanslar ve etkinlikler düzenlenildiği vurgusu yapılan açıklamada, “Furkan Vakfı bünyesinde yüzlerce fakir aile ve talebe yardım görmekte, yetimler doyurulmakta ve giydirilmektedir. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı olarak yaklaşık 4 yıldır Suriyeli mülteciler ile “Kardeş Aile Projesi” kapsamında binlerce ailenin ihtiyaçları karşılanmıştır” denildi.

BİNLERCE YETİM BİR KEZ DAHA YETİM KALDI

“Hatta acı olan şudur ki, vakfımız aracılığıyla yardım gören, yüzü gülen binlerce yetim bu operasyonlar sebebiyle bir kez daha yetim bırakılmıştır” ifadelerinin kullanıldığı açıklamanın son kısmında şunlar kaydedildi: “Oluşturmaya çalıştıkları algılar ile faaliyetlerimize halel getirmeye çalışıp itibar kaybı yaşamamızı isteyen bu iftiracı haber sitelerini şiddetle kınıyor, halkımızın menfaatinden başka hiçbir gayesi olmayan vakfımıza yapılan bu haksızlığı bir kez daha halkımızın vicdanına sunuyoruz. Allah doğrularla beraberdir.”

furkan vakfı yetim ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı