Selçuk Üniversitesi Yalanladı, Danıştay 'Tacize' Yargılama Kararı Verdi

Rektörlük İşlem Yapmadı, Valilik Soruşturma İzni Vermedi, Danıştay Yargılanmasına Karar Verdi.

Selçuk Üniversitesi Yalanladı, Danıştay 'Tacize' Yargılama Kararı Verdi
 
Selçuk Üniversitesi Yalanladı, Danıştay Yargılanmasına Karar Verdi.
Rektörlük İşlem Yapmadı, Valilik Soruşturma İzni Vermedi, Danıştay Yargılanmasına Karar Verdi.Selçuk Üniversitesi'ndeki Taciz Skandalına Danıştay Karar Verdi.
 
Daha önce rektörlük tarafından yapılan ve üniversite televizyonunda da yayınlanan açıklamada, basında çıkan haberlerin çarpıtma ve  gerçek dışı olduğu ifade edilmiş, 
haberlerin ardında FETÖ olduğu iddia edilmişti. Ancak Danıştay gerçeği ortaya koydu.
 
Selçuk üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire başkanlığına vekaleten bakan H. H. S. görevi sırasında dairede görevli bayanları taciz ettiği gerekçesi ile mağdurların Savcılığa suç duyurusunda karar verildi.
 
Savcılık cinsel tacize uğradığını iddia eden bayan için İlgili kurumlara yazılar yazarak koruma kararı çıkartmış. Taşeron işçi olarak çalışan mağdur T.Ö. çalıştığı özel kalemlik görevinden alınıp başka bir birime, oradan da Atatürk Öğrenci Yurduna  temizlik işi yapmak üzere sürülmüştü…
 
Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'nün işlemde bulunmadığı, Konya Valiliği İl İdare Kurulu'nun da aldığı kararda "soruşturma açılmasına gerek olmadığı" kararının ardından, Danıştay, "Konya Valiliğinin men-i muhakeme kararının bozulmasına ve şüphelinin yargılanmasına", yargılamanın Konya Asliye Ceza Mahkemesinde görülmesine karar verdi.
 


selçuk üniversitesi mustafa şahin rektörlük
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı