'Kardeş kavgası son bulsun'

Muharrem İnce Diyarbakır'da...

 'Kardeş kavgası son bulsun'

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Diyarbakır'da. İstasyon meydanında gerçekleşen mitingte İnce, ''Kardeş kavgası son bulsun'' çağrısında bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, şu sıralarda Diyarbakır'da konuşuyor. Diyarbakır'ın istasyon caddesinde gerçekleşen mitingte katılımın yüksek olduğu gözlemleniyor. 

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Diyarbakır'da çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. İnce'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Cahit Sıtkı Tarancı’nın hemşerileri, Ziya Gökalp’in torunları, Ahmet Arif’in kardeşleri. Ne diyordu Cahit Sıtkı, memleket isterim gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun; kuşların çiçeklerin diyarı olsun. ''Kardeş kavgası son bulsun.'' Ne diyordu Ahmet Arif? haberin var mı taş duvar?, demir kapı, kör pencere, yastığım, ranzam, zincirim, uğrunda ölümlere gidip geldiğim zulamdaki mahzun resim, görüşmecim yeşil soğan göndermiş, karanfil kokuyor cigaram, dağlarına bahar gelmiş memleketimin

İşte ben 15 yaşında Yalova’da liseye giderken Diyarbakılı Ahmet Arif'in Hasretinden Prangalar Eskittim kitabını ezberlemişim. Yani 15 yaşımda ezberlediğim şiiri bir Diyarbakırlının yazdığı şiiri 490 yıl sonra Diyarbakırlılara Cumhurbaşkanı olmak için geldim.

 

Ben bugün buraya sizi kandırmaya, sizi aldatmaya ya da baldıran şerbeti içmeye gelmedim. Ben bugün buraya meyan şerbeti içmeye geldim. Türkiye’nin çok ciddi sorunları var. Cari açık 55 milyar dolar. 250 milyar dolarlık ithalatı var. Gençlerin %20’si işsiz. Ve Türkiye kuşatılmış durumda. Şu anda Türkiye’yi yönetenler Ankara’dan yönetmiyor. Washington’dan Brüksel’den yönetiyor.

Sevgili Diyarbakırlılar bakınız. Bir sorunumuz var. Türkiye’nin ciddi problemleri var. Başından beri öneriyorum. Dedim ki 3B ile barışacağız dedim. Barışacağız. Hemen barışacağız ama hemen!

İki büyüyeceğiz. Ekonomik olarak büyüyeceğiz. Yani fabrikalar açacağız. Kıraathanelerde bedava kek vermekle olmaz. Kıraathaneye gittin, çay beleş, kek beleş. Akşam evine gittin. Yemek ne olacak?

Onun için tarıma dayalı sanayi geliştireceğiz. Ekilmeyen  tarım  alanlarını ekeceğiz. İş gücü gençler, gençler!

Benim derdim gençler. Benim derdim Türkiye’nin nüfus ortalaması. Sanayimizin %25’i atıl. Onu işlevsel hale getireceğiz. Zenginleşeceğiz. Ve sonra bölüşeceğiz. Nasıl? Adil bölüşeceğiz. Bakınız bu kardeşiniz, ilkeli bir siyasetçidir. Zaman zaman kendi partisiyle de ters düşmüştür. 4 Mayıs’ta CB adayı oldum. 81 milyonun CB olacağım. Ve altı oku takmadım, bayrak taktım. Türk bayrağı.

chp muharrem ince
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı