AKP'den Erdoğan'a şok baskı:

''Kısmi bir af gerekli''

AKP'den Erdoğan'a şok baskı:

Bahçeli'nin üst üste af çağrılarının ardından Cumhurbaşkan'a bir de içerden baskı geldi. AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, kısmi bir affın gerekli olduğunu öne süren bir yazı kaleme alarak AKP'lileri şaşırttı.

mask

mask

 

 

 

-+


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen af meselesi, sıcaklığını koruyor. Konuyla ilgili ısrarlarını bir süredir devam ettiren Bahçeli'nin ardından AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner de af kervanına katılan siyasetçilerden biri oldu.

İlk olarak Cumhurbaşkanı danışmanlarından Yiğit Bulut tarafından kaleme alınan genel af yazısının ardından Devlet Bahçeli af çağrısında bulunmuş ancak Erdoğan'dan yanıt alamamıştı. AKP Adıyaman Miletvekili Mehmet Metiner'in 9 Haziran Cumartesi günü Star'da yayınlanan yazısı, şaşkınlığa neden oldu. Metiner, sınırları iyi çizilmiş kısmi bir affın gerekli olduğunu yazdı.

Bahçeli'nin af çağrısının toplumda infiale neden olduğunu ancak bu çağrının genel af değil, kısmi af çağrısı olduğunu yazan Metiner, MHP Genel Başkanı'nın çağrısını bu şekilde yorumladı. Ayrıca toptancı yargılarda bulunulmaması gerektiğini, meseleyi eni-konu düşünmenin önemini vurguladı. 

 

mehmet-metiner-1528724311.jpg

Metiner'in yazısındaki en çarpıcı ifade ''Cezaevlerimizin fiziki koşullarından tutunuz da FETÖ yargısının yol açtığı mağduriyetlere varıncaya değin bir dizi sorunun çözümünü sağlayacak bir çerçevenin ortaya konulması şart. Bir yanda adaletsizliği gidermek, öbür yanda toplumsal vicdanı rahatsız etmemek bulunacak çözümün anahtarını oluşturmalı.'' şeklindeydi. ''Kısmi bir af gerekli'' başlıklı yazıyla ilgili ortaya çıkan ilk soru işareti, Erdoğan'a rağmen böyle bir yazının nasıl kaleme alınmış olduğuydu.

Metiner'in belli gerekçeler göstererek gerekli olduğunu iddia ettiği kısmi af, Bahçeli tarafından da birçok kez yinelenmiş, bunun bir genel af çağrısı olmadığı vurgulanmıştı. Metiner, yazının devamında ''TBMM İnsan Hakları Komisyonu çatısı altında kurulan daimi alt komisyonlardan biri olan “Cezaevleri Komisyonu”nun başkanlığını yapan bir milletvekili olarak söylemek durumundayım ki sınırları iyi çizilmiş bir kısmi affa ihtiyaç var.'' ibaresine yer vererek bir affın gerekli olduğunu vurguladı. 

ak parti tayyip erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
KONYA OVASI, NEDEN HOLLANDA GİBİ OLAMIYOR... İŞTE CEVABI
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı
Yerli Tohum, ABD'li Tohumu Geride Bıraktı