Advert
Advert

Tarihi Konya Evleri Sadece AKP'lilere Verildi

Şehrin muhtelif yerlerinde yapılan restore çalışmaları sonucu başta Şehir Meydanı ve Mengüç sokakta bulunan Tarihi Konya Evlerinin süresiz ve 25 yılı aşkın sürelerle sadece AKP’lilere verildiği ortaya çıktı.

Tarihi Konya Evleri Sadece AKP'lilere Verildi
Advert

2008 yılında Mengüç sokakta başlayan çalışmalar 2018 yılı başı itibarıyla şehir meydanında sona erdi. Bu çalışmalar sonucunda, restoresi tamamlanan yapıların kullanımı için şehirde bulunan yüzlerce Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri başvurularda bulundu.

Yapılan başvurular sonucunda, Tarihi Konya Evleri’nin doğrudan veya dolaylı olarak sadece AKP için çalışanlara, topluma AKP adına siyasi mesajlar iletenlere verildiği ortaya çıktı.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Yüksek İstişare Üyesi olduğu TÜGVA, yine AKP’li Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Bayraktar Erdoğan’ın kuruluşunda yer aldığı ve başkan yardımcılığı görevinde bulunduğu KADEM ve kurucular kurulunda R.T.Erdoğan ile Meclis eski başkanı İsmail Kahraman’ın yer aldığı Birlik Vakfı en dikkat çeken isimler arasında yer alıyor. Bunların yanı sıra, zaman zaman düzenledikleri basın açıklamaları ile AKP’ye destek veren STK Platformu ile ayakkabıcılar dahi bulunuyor.

Yine bu oluşumların elde ettikleri Tarihi Konya Evleri dışında, devletten alınan desteklerle yurt çalışmaları yapıyor ve yüksek sayıda öğrenciye ulaşıyor. Öğrenci ve mülk zengini olan kuruluşların Tarihi Konya Evleri’ndeki icraatları ise, haftada bir gün kapılarının açılarak binaların yerinde olup olmadığının kontrol edilmesi. Bilimsel hiçbir çalışması mümkün olmayan bu yapıların dışında, Tarihi Konya Evleri’nde bir tek Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi haftalık organizasyonlara imza atıyor.

Sayışat Denetim Raporu’na yansıyan bu evlerin ise, tahsis sürelerinde mevzuata aykırı uygulamaların bulunduğu ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından taşınmaz tahsisinde 25 yılı aşkın tahsis kararlarının görüldüğü tespit edildi.

Buna göre raporda, “Mevzuatın hiçbir yerinde taşınmaz tahsisisin süresiz olabileceği veya yirmi beş yılı aşabileceğine dair hüküm bulunmamasına rağmen Konya Büyükşehir Belediyesinin tahsis süresi yirmi beş yılı aşan (30 yıllık, süresiz ve hizmet süresince şeklinde vb.) 28 adet taşınmazı tespit edilmiştir. Bu tahsisler mevzuata açıkça aykırılık teşkil etmektedir.” denildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ise, mevzuata aykırılıkları kabul ederek cevaben, “tespit ve öneriler doğrultusunda taşınmaz tahsisleri ile ilgili gerekli olan düzeltmeler yapılmaya ve Denetim Raporunda belirtildiği şekliyle tahsis süresinin 25 yılı aşmamasına dikkat edilmeye başlanmıştır." dedi. 

TARİHİ KONYA EVLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ali     2018-12-10 1150 odalı saray kesmemiş olmalı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi