Advert
Advert
Advert

'MARİFET KUL OLMAKTAYMIŞ'

Gülen'i ziyaret etti, Erdoğan’ın uçağını Cebrail’in koruduğunu söyledi. Yıl 2018, kendine geldi; “Marifet Kul Olmaktaymış”

'MARİFET KUL OLMAKTAYMIŞ'
Advert

15 Temmuz kalkışma girişiminden önce Amerika’daki fotoğrafları ortaya çıkan daha sonra nöbetlerde, Konya’dan giden Allah dostlarının Erdoğan’ın uçağını koruduğunu söyleyen baş vaiz Abdurrahm Büyükkörükçü, “Asıl marifet kul olmaktaymış” dedi.

Hz. Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma etkinlikleri kapsamında bu yıl ikincisi düzenlenen “Türbönü Buluşmaları”nın son programında, son konuşmacılardan birisi de Konya İl Müftülüğü Baş Vaizi Abdurrahman Büyükkörükçü oldu.

“KONYA’DAN GİDEN ALLAH DOSTLARI CUMHURBAŞKANIMIZ KORUDU”

Ribat Eğitim Vakfı Onursal Başkanı Abdullah Büyük ile FETÖ’nün elebaşı Gülen’i ziyaret eden Büyükkörükçü, 15 Temmuz kalkışma girişiminin ardından tutulan nöbetlerde halka seslenerek şöyle konuşmuştu; “Evliyaullahın bize yardım ettiğini tahmin ediyor. Şunu söyledi bir Allah dostu; Muğla’dan havalanan uçağı, mutlaka bulmalıyız, düşürmeliyiz diye belki 50 yerden takip ettiler. Ama başta Cebrail aleyhisselam, mesuliyeti bana ait değil söyleyene ait, Allah’ın meleklerinin koruması ile o uçak, rahatlıkla seyrüseferini tamamladı, Cumhurbaşkanımızı sizinle bizim aramıza getirdi. O gün, bir dostum öyle söyledi, o gün Konya’dan giden Allah dostları Cumhurbaşkanımızı korudu.”

“MARİFET KUL OLMAKTAYMIŞ”

Türbe Buluşmaları’na katılan Konya İl Müftülüğü Baş Vaizi Abdurrahman Büyükkörükçü, merhamet ve sevgi temalı yaptığı konuşmanın son bölümünde, nasıl bir kul olunacağını tavsiyelerinde bulundu. Büyükkörükçü, “Bizde Kur’an’ın emirlerine, Peygamber Efendimizin sünnetine, onun ahlakına bağlı olup, amel edelim, onların yolundan gidelim. Mevlana’mız kulluk konusunda da şöyle söylüyor. ‘Allah’ın emirlerine riayet et.’ Mevlana’mız güzel ahlaka da çok itibar ediyor. ‘Ben diyor bu dünyada güzel ahlaktan daha güzel daha kıymetli bir şey görmedim.’ Mevlana meşrebinde olan insanlar için en yüce mertebe Allah’a kulluk mertebesidir. Dünyalık her şey olabilirsiniz çalışanlara Cenabı Hak verir. Devlet Başkanı, alim, bakan, vali, belediye başkanı her şey olunur. Ama asıl marifet kul olmaktaymış. Allah’ın emirlerini yerine getiren, gönlünde devamlı Allah’ın aşkı bulunan bir insan olmaktır” diye konuştu.

 

GÜLENİSTLER
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ALİ     2018-12-21 BU SOYTARI LAR ALDANMIŞ YANILMIŞLAR
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi