Advert
Advert

Oscar'lık İhale... Film Yeni Başlıyor

7 ihale ve 5 yılın sonunda 112 milyona mal oldu. 7 günlük şirkete 375 yılda amorti edebilecek şekilde kiralandı. Sektörde yılın yatırımı olarak Oscar ödülü belediye başkanına verildi. Ödülün ardından AKP’nin Konya’da vazgeçilmez program merkezi oldu. Anca

Oscar'lık İhale... Film Yeni Başlıyor
Advert

7 ihale ve 5 yılın sonunda 112 milyona mal oldu. 7 günlük şirkete 375 yılda amorti edebilecek şekilde kiralandı. Sektörde yılın yatırımı olarak Oscar ödülü belediye başkanına verildi. Ödülün ardından AKP’nin Konya’da vazgeçilmez program merkezi oldu. Ancak buna rağmen şirket zarar ettiğini açıkladı.

Kongre merkezinin işletmecilerine göre 35 bin m2 alanda 14 salondan, Selçuklu Belediye Başkanlığı’na göre 33 bin m2 alanda 18 salondan oluşan Selçuklu Kongre Merkezi’nin yapımına 2012 yılında başladı.

5 YILDA 7 İHALE, 112 MİLYON MALİYET

Selçuk Belediyesi’nce merkezin yapımı için farklı tarihlerde, “53.921.000,00 TL, 940.000,00 TL, 53.263.000,00 TL, 1.250.000,00 TL, 2.650.922,49 TL, 408.000,00 TL, 345.048,72 TL” olmak üzere, toplamda yapılan 7 ihalenin sonunda 28 Ekim 2017 tarihinde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapıldı. İlk ihalenin ardından işi bitirmek için yapılan ikinci büyük ihalenin dışında, çevre düzenlemesi ve güvenlik malzemeleri temininden de oluşan 7 ihalenin toplam maliyeti 112 milyon 117 bin 970 TL oldu.

375 YILDA AMORTİ EDECEK

Yıllık gelirinin 6 milyon olarak tahmin edilmesi ile beraber Selçuklu Kongre Merkezi işletmesi, Kapalı Teklif usulü ve ekli şartname dahilinde KDV Hariç Brüt Gelirin %5 + KDV (Yıllık min. 300.000,00 TL + KDV) üzerinden kiralanması için ihaleye çıkıldı. Yapılan ihale sonucunda, bir yılda yapılması planlanan ancak 5 yılda 7 ihale ile tamamlanan merkezin 10 yıllığına kiralaması gerçekleştirildi. Böylelikle, maliyeti 112 milyonu aşan Selçuklu Kongre Merkezi’nden elde edilecek yıllık kira geliri ile belediye maliyetini 375 yılda amorti edebilecek.

 “EN İYİ YATIRIM” 7 GÜNLÜK ŞİRKETE VERİLDİ

Geçtiğimiz yıl 6. düzenlenen Ace Of M.I.C.E Awards 2018 uluslararası kongre, toplantı ve etkinlik ödüllerinde, en iyi yatırım ödülü Selçuklu Kongre Merkezi olarak belirlendi ve Başkan Uğur İbrahim Altay Oscar’ı alan isim oldu. En iyi yatırım ödülünü alan kongre merkezinin ise, işletilme ihalesi sonucunda sadece 7 gün önce kurulan bir yönetim danışmanlığı şirketine verilmesi dikkat çekti.

“YENİ KURULDUĞU İÇİN ZARAR EDİYOR”

Selçuklu Kongre Merkezi, yapımı tamamlandıktan ve işletmeye ihale edildikten sonra Selçuklu Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve AKP İl Teşkilatı’nın Konya’da programlarını tertip ettiği bir merkez haline geldi. Ancak, buna rağmen zarar etmekten kurtulamadı.

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’ne göre, kongre merkezinin işletme ihalesini alan şirketin genel kurul toplantı tutanağının 5. Maddesince, “netice hesaplarının görüşülmesinde şirketin yeni kurulmuş olması sebebi ile zarar ettiği bu nedenle zararın geçmiş yıllar zarar hesabına aktarılmasına” karar verildiği belirtiliyor.

Resmiyet kazandıktan 7 gün sonra 112 milyonluk bir yatırımın işletmesini alan ve zarar ettiği belirtilen şirketin yıllık cirosunun ne kadar olduğu ve belediyenin bu ihaleden ne kadar gelir elde ettiği bilinmiyor.

UĞUR İBRAHİM ALTAY SELÇUKLU KONGRE MERKEZİ AK PARTİ KONYA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi