Advert
Advert
Advert

“Ermeni'yi Dövdürmeyecek'

Hükümete 1 Nisan yapacaklarını belirten Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, Türkiye’nin vicdan ittifakına ihtiyacı olduğunu söyledi ve Doğu Türkistan Millet Meclisi’nin neden Türkiye’de değil de Paris’te kurulduğunu sordu.

“Ermeni'yi Dövdürmeyecek'
Advert

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, partisinin Konya İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen “Konya Gençliği Vekiline Soruyor” isimli etkinliğe katıldı.

HÜKÜMETE 1 NİSAN YAPACAĞIZ

Konya’yı en iyi şekilde yönetecek bir adayı çıkarmak için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Karaduman, “Bizim ölçülerimiz var. Birincisi ehliyet sahibi olması. Bu olmazsa olmazımızdır. Adalet sahibi olmasıdır. Kamu kurumları tüyü bitmemiş yetimin hakkıdır. Türkiye genelinde, başta da Konya’da olmak üzere 31 Mart’ın 1 sonraki günü 1 Nisan’da hükümete 1 Nisan yapacağız” dedi.

ERMENİ’Yİ DÖVDÜRMEYECEKTİK

Özgür düşüncenin kısıtlandığı, anayasanın ihlal edildiği bir süreçte insanların bir araya gelmeye ihtiyacı olduğunu belirten ve bir örnek üzerinden meseleyi anlatmak istediğini söyleyen Karaduman, “bir Ermeni, bir Kürt ve bir Türk, Doğu Anadolu’muzda bir üzüm bağının yanından geçerken, üzümlerden biraz alır ve yerler. Bahçe sahibi bu durumu görür ve Ermeni vatandaşa der ki, yahu bu adamlar bu toprakların adamı onlar yiyebilir ama sen yiyemezsin der ve bir tokat atar. Sıra Türk’e gelir, o bizim komşumuz ama sen bizim komşumuzda değilsin, nasıl olurda bizim üzümümüzden yersin diye bir tokatta ona atar. Kürt’e gelir söz. Yahu bu adamlar dışarının adamı ama bilmezler belki sen nasıl bilmezsin, bizim bağımızdan yersin der, ona da bir tokat atar. Tokatı ona da vurduktan sonra anlarlar ki, Ermeni’yi dövdürmeyecektik. Türkiye’nin yaşadığı budur” İfadelerini kullandı.

VİCDAN İTTİFAKINA İHTİYACI VAR

Konuşmasının devamında partiler arası hukuki olmayan ittifakları da değerlendiren Karaduman, “Otoriter rejimlerde, dayatmanın olduğu yerlerde insanlar ikiyüzlü olmak durumundadır. Kitleler veya genç arkadaşlar, iş bulabilmek için iktidar mensubu gibi görünmeye çalışıyorlar. İnsanların fikrini rahat bir şekilde ifade edemediği, hukukun ihlal olduğu bir süreçte kitlelerin bir araya gelmeye ihtiyacı var. Zorlu süreçten böyle çıkabiliriz. Baskı ve tahakküm altındaki tüm yapıların bir araya gelmesi lazım. Milli, yerli diye bir kampanya yürütüyorlar. Milliliğin, yerliliğin sınırlarını belli olmadığı bir süreç. Milli bir vicdan ittifakına ihtiyacımız var. Bunun için siyasi partilerin bir araya gelmesi bir sorun oluşturmaz. Toplumun bir kesiminin milli, diğer kesiminin gayri milli olarak tanımlandığı bir dönemde, geçtiğimiz seçimlerde yaptığımız ittifak önemliydi” diye konuştu.

“DOĞU TÜRKİSTAN MECLİSİ NEDEN TÜRKİYE’DE KURULMADI?”

Doğu Türkistan meselesi konusunda da konuşan Karaduman, “Doğu Türkistan Millet Meclisi başkanı ile bir araya geldik. Bu meclis Paris’te kurulmuş. ‘Neden Türkiye’de kurulmadı?’ diye sordum. Bu ‘Meclisin Türkiye’de kurulmasına hükümet müsaade etmedi’ dediler. Ama bugün hükümet biz milliyetçiyiz diyerek mangalda kül bırakmıyor. Geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistanlılar gündem oluşturmak için yürüyüşe çıktı, hükümet buna engel oldu. Meclis’te Doğu Türkistan ile ilgili bir önerge verildi, ama hükümet aksi oy vererek geçirmedi. Bir Türk dünyaya bedeldir diye yardırıyorlar, bunu neyle açıklayacaklar? Yaşanan ciddi problemler var. Bununla ilgili Meclis’te ses çıkarmaya çalıştık. Doğu Türkistanlılar’a zulmediyorlar. Ciddi bir dram ve zulüm var. Fakat idarecilerden bir tek ses çıkmıyor. Çünkü farklı ilişkiler içindeler. Coca Cola üzerine yerli üretim yazmışlar. Coca cola ne kadar yerli ve milli ise AK Parti de o kadar yerli ve millidir” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi