Advert
Advert
Advert

ERDOĞAN - KARDEŞİM ESAD GÖRÜŞMESİNE DOĞRU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye ile ilgili olarak "alt düzeyde dış politika" yürütüldüğünü söyledi. Yıllar sonra gelen bu açıklama dikkat çekti.

ERDOĞAN - KARDEŞİM ESAD GÖRÜŞMESİNE DOĞRU
Advert

Suriye'de yıllardır süren iç savaş, yüzbinlerce insanın ölümüne yol açtı. Ankara, Suriye olan ilişkilerini kopma noktasına kadar taşıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılının son günlerinde (17 Aralık) Konya'da katıldığı Şeb-i Arus programında "Komşumuz Suriye'de 8 yıl devam eden zulüm her gün yeni canlar almaya devam ediyor. 1 milyon Müslüman'ın katledildiği Suriye'de, Suriye'nin başındaki zat yerini korumanın gayretini veriyor, birileri de onun yerini korumasına destek veriyor." ifadelerini kullanmıştı.

Bugün gelinen noktada ise siyasi ve diplomatik görüşmelerin başladığı belirtiliyor.

"DÜŞMANINIZ DA OLSA İPİ KOPARMAYACAKSINIZ, LAZIM OLABİLİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam katıldığı televizyon programında, Suriye ile "alt düzeyde dış politika" yürütüldüğünü söyledi. Erdoğan, "Şu anda Suriye ile alt düzeyde dış politika yürütülüyor. Düşmanımız dahi olsa ipi tamamen koparmayacaksınız. Olur ki o ip size bir gün lazım olabilir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ve İran liderlerinin katılımıyla 14 Şubat’ta, Soçi’de bir araya geleceklerini söyledi. Erdoğan, “Yine orada da Rusya-Türkiye-İran üçlü olarak bu zirvemizin tekrarını yapacağız. Temenni ediyorum ki bu güzel gidişe yeni bir anlam kazandıracak yeni bir güç katacak. Çünkü Suriye’deki malum bu süreç Cerablus, Afrin, İdlib bütün bunlardan sonra her geçen gün daha iyiye doğru gidiyor” dedi.

KRİZ İSTİHBARAT ÜZERİNDEN ÇÖZÜLEBİLİR

Suriye ile "alt düzeyde politika" yürütüldüğünü belirten Erdoğan, "Şu anda Suriye ile bizim alt düzeyde dış politika yürütülüyor. İstihbarat örgütleri bu noktada illa liderler ne yapıyorsa biz de onu yaparız havasında olamaz. Liderler çoğu zaman devreden çıkabilirler, istihbarat örgütleri bunu değerlendirir. Düşmanımız dahi olsa ipi tamamen koparmayacaksınız. Olur ki o ip size bir gün lazım olabilir. Bu geleneği siyasi tarihimizden baktığımızda değerlendirmek durumundayız. Biz Afrin’e, İdlib, Elbab’a, Cerablus’a girmişsek bu yatırımları yapıyorsak birilerinden bir şey gelecek için değil" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN SURİYE DEVLET BAŞKANI BEŞŞAR ESAD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi