Advert
Advert
Advert

Konya’da Çin’in Doğu Türkistan politikasına tepkiler

Çin yönetiminin Doğu Türkistan'daki Uygur Türklerine uyguladığı baskıcı politikalar, Konya'da protesto edildi.

Konya’da Çin’in Doğu Türkistan politikasına tepkiler
Advert

Konya Kapu Camii önünde düzenlenen programda konuşan İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya Şube Başkan Yardımcısı Mustafa Ekrem Doğan, sistematik bir işkenceye maruz kalan Uygur Türklerinin soykırım tehlikesi yaşadığını ve Doğu Türkistan’ın açık hava cezaevine dönüştüğünü söyledi.

Çin’in, Müslüman Türk kimliğini yok etmeyi amaçladığını ifade eden Doğan, “İslam’ın asıl mensupları olan Uygur Türkleri inançlarına, kültürlerine ve kimliklerine sahip çıktıkları için katliamlara, soykırımlara maruz kalmışlardır. Çin, Doğu Türkistanlı Müslüman Uygurlara iki seçenek sunmaktadır: Ya asimile olur ve bir Çinli gibi yaşarsınız ya da ölürsünüz.” dedi.

Çin yönetiminin dine ait her şeyi yasakladığını bildiren Doğan, Çin zindanlarında yaklaşık 350 bin Müslümanın işkence gördüğünü ve Batılı devletlerin bu durumu kendi çıkarları doğrultusunda kullandığını belirtti.

KAYNAK: YENİ MERAM

KONYA DOĞU TÜRKİSTAN ÇİN ZULMÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi