Advert
Advert
Advert

Konya'da 'Tanzim Satış Yeri' Açılmayacak / ÖZEL

Konyalı vatandaş market, pazar ve alışveriş merkezlerinden ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Konya'da 'Tanzim Satış Yeri' Açılmayacak / ÖZEL
Advert

Büyükşehir belediyesi ile AVM, hal ve pazarcılar odası yöneticileri bir araya gelerek fiyatları aşağı çekme kararı aldı. Bu doğrultuda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla vatandaşa sebze ve meyvelerin daha ucuz ulaştırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında kurulması planlanan Tanzim Satış Yerleri Konya’da kurulmayacak. Ancak alınan kararla, düşmesi beklenen fiyatların bugün yinde aynı seviyede olduğu gözlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda vatandaşa sebze ve meyvelerin daha ucuz ulaştırılması kapsamında Konya'daki alışveriş merkezlerinin yöneticileri, sebze hali esnafı ve pazarcılar odası yöneticileriyle bir araya gelindi. Toplantıda Konya'da sebze ve meyvenin halka daha ucuz ulaştırılması konusunun ele alındığı ifade edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Konya Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Adnan Pirinç, Karatay Sebze ve Meyve Hali Esnafları Yönetimi Başkanı Murat Yağız, Konya Pazarcılar Odası Başkanı Yasin Aktaş ve alışveriş merkezlerinin yöneticileri katıldı.

FİYATLARIN AŞAĞI ÇEKİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

Türkiye genelinde başta başkent Ankara’da olmak üzere birçok ilde başlayan Tanzim Satışının Konya’da yapılmayacağını, bunun yerine alışveriş merkezleri, sebze hali ve pazarcılar odasını yöneticilerinin de katıldığı toplantıda alınan kararla fiyatların biraz daha aşağı çekilmesi yönünde ortak kanaate varıldığı öğrenildi. Alışveriş merkezleri, hal ve Pazarcılar Odası yöneticilerinin ellerinden geleni yapacaklarını ifade ettiği toplantıda Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “sağlıklı ve ekonomik fiyatlarda meyve-sebze tüketmek tüm vatandaşlarımızın hakkıdır. Biz de üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” dedi.

PAZAR VE MARKETLERDE FİYAT GERİLEMESİ GÖRÜLEMEDİ

Konya’nın muhtelif yerlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve marketlerde görülen etiketler ise alınan kararında manav reyonlarına yansımadığını gözler önüne serdi.

Pazarcılar, hal ve alışveriş merkezi yöneticileri ile büyükşehir belediyesinin ortak kararı ile fiyatlarda beklenen indirim vatandaşa yansımadı. Manav reyonlarında bugün, taze fasulyenin kilosu 16.99 TL, patlıcanın kilosu 7.99 TL, dolma biber 11.99 TL, biber 10.99 TL, marul 5.95 TL ve salatalık 9.99 TL olarak satışa sunuldu.

Konya Tanzim Satış Yeri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi