Advert
Advert
Advert

Seydişehir’de Çocuklarını Okula Gönderemiyorlar / ÖZEL

Konya’nın Seydişehir ilçesinde bir mahallede bulunan servis minibüsleri eksik evraktan dolayı çalışamayınca veliler iki gündür öğrencilerini okula gönderemedi. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler sorunun çözülmesini bekliyor.

Seydişehir’de Çocuklarını Okula Gönderemiyorlar / ÖZEL
Advert

Seydişehir ilçesinin en büyük dış mahallelerinden olan ve geçimlerini tarım ve hayvancılık ile sağlayan Ortakaraören Mahallesinde bulunan üç okula servisle giden yaklaşık iki yüz öğrenci iddiaya göre servis minibüslerinin eksik evrakları olması nedeniyle çalışamayınca velilerde öğrencilerini okullara gönderemedi. 

Öğrenci velileri adına konuşan Şakir Yıldırımoğlu, mahallelerinde kendi imkânları ile yaklaşık altı yıldır öğrencilerini okullara gönderdiklerini belirterek, “bölgemizde bulunan araçların ve şoförlerin öğrenci taşıma belgeleri olmadığına dair bir sıkıntı çıktı. Bizde yetkililerle okul yönetimi ve okul aile birliği vasıtasıyla buna bir çözüm arayalım dedik. Fakat son günlerde bir talihsiz kaza yüzünden okul idaresi ve yetkililer bu sorumluluğu almak istemedi. Biz de dedik ki o zaman bize bir çözüm önerin, yetkililer tarafından bir çözüm bulunsun. Öğrencileri kendimizin götürüp getirmesi mümkün değil. Çünkü bölge hayvancılık ve tarım ile geçinen bir bölge, hiç kimse günde üç kez öğrencisini götürüp getiremez. Bu durumda bizde sesimizi duyurmak amacıyla dün itibariyle öğrencilerimizi okula gönderemedik. Toplam mahallemizde bulunan öğrenci mevcudunun yarısından fazlası 2 gündür gidemiyor. Bu bir eylem değil çözüm arayışıdır, bizim yaptığımız bir isyan değil konumuza yetkililer tarafından çözüm bulunması arayışıdır” dedi.

Çocukları iki gün boyunca okula göndermeyerek sorunlarına dikkat çekmek istediklerini belirten Yıldırımoğlu, CİMER’e de bir başvuru yaptıklarını ifade ederek sorunun iki yüz öğrenci velisinin değil mahallenin genel bir sorunu olduğunu söyledi. Yıldırımoğlu, mahalle sakinlerinin yaşadıklarını şöyle anlattı; “Çocuklarımızın hem eğitim, hem sosyal, hem psikolojik açıdan geri kalmamaları için acilen çözüm bulunması gereken bir konudur. Mahallemizin yerleşim alanı çok geniş bir alan, konutların okullara mesafesi iki ile yedi kilometre arasında değişmektedir. Bu durumda servis araçları yaş plaka ve belge açısından eksiklikleri var bunları tamamlamaları durumunda zaten bizim öğrencilerimizi çok yüksek rakamlarla çekeceklerini duyuruyorlar, buda bir çözüm değil. Bizim şu anda konuya çözüm bulma çabalarımız sonuç vermedi, bu yüzden iki gündür öğrencilerimizi okula göndermiyoruz değil, bir isyan hareketi değil okula gönderemiyoruz. Sabah götürdü arkadaşım öğlen ne yapacak, öğlen götürdü akşam nasıl alacak, bu başka sorunu da beraberinde getiriyor. Okul önlerinde araç traktör birikiminden dolayı öğrencilerimiz daha fazla hayati tehlike altına sokulmuş oluyor bu durumda, bu da bir çözüm değil. Onun için yetkililerden istediğimiz birinci çözüm mevcut servis araçlarının uygun hale getirilerek devamı, bu mümkün değilse halk otobüsü marifetiyle öğrencilerimizin okullarına götürülmesi, bu da mümkün değilse belediye imkanları ile bu işin çözüme ulaşmasıdır.” dedi.

Edinilen bilgiye göre, mahalle sakinlerinin çocuklarını okula göndermemesi ve CİMER’e yapılan şikayetin hemen ardından ilçe belediyesi tarafından bir halk otobüsü ayarlandığı ve öğrencilerin okullarına gidebilmesi için 15 günlüğüne tahsis edildiği öğrenildi. Bu sürenin ardından yeni çözüm yolunun ne olacağı ise bilinmiyor.

SEYDİŞEHİR OKUL ÇOCUKLAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi