Advert
Advert
Advert

Erdoğan: Bizimkisi yokluk değil varlık kuyruğu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tanzim satış noktalarını ve uzayan kuyrukları farklı yorumladı. Erdoğan, "Bizim dönemimizdeki kuyruklar varlık kuyruğu” dedi.

Erdoğan: Bizimkisi yokluk değil varlık kuyruğu
Advert

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde büyük tartışmalara sebep olan tanzim satış noktalarında oluşan uzun kuyrukların CHP dönemindeki kuyruklara benzetilmesine tepki göstererek, “CHP dönemindeki kuyruklar yokluk kuyruğuydu, bizim dönemimizdeki kuyruklar varlık kuyruğu” yorumunu yaptı.

YAYGINLAŞARAK DEVAM EDECEK

Önceki akşam katıldığı bir tv programında soruları cevaplandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Tanzim satış yaygınlaşarak devam edecek” dedi. Erdoğan, “Bizim bu alanlarda bulunmak gibi bir derdimiz yok. Bu iş düzeldi düzeldi. Düzelmediği takdirde biz TESCOM ve TESK ile ilgili bakanlıklarımız oturacaklar, konuşacaklar. Bu çok daha yaygın bir şekilde yapılacak” ifadelerini kullandı.

“İKİ TÜR KUYRUK VARDIR”

TANZİM satış noktalarında oluşan kuyruklar hakkında da konuşan Erdoğan, “İki tür kuyruk vardır. Bir yokluk kuyruğu. İki varlık kuyruğu. Yokluk kuyruğunu CHP iktidarlarında yaşadık biz. Benzinden yağ kuyruklarına varıncaya kadar. Bir gün sonra benzin istasyonundan benzini alırlardı. Sana yağ kuyrukları aynı şekilde. Şimdi ise bu attığımız adımla varlık kuyruğu oldu” dedi.

CHP iktidarlarında yokluk kuyruklarının yaşandığını ifade eden Erdoğan, benzin, yağ kuyruklarının bulunduğu, kuyruğa girildikten bir gün sonraya benzin alındığını, yine yağ kuyruklarının da aynı şekilde olduğunu anlattı. Erdoğan, tanzim satış merkezlerinin sadece 31 Mart seçimleriyle alakalı olmadığını belirterek, “31 Mart seçiminden sonra da bu yaptığımız müdahale olumlu bir şekilde devam ederse, ne âlâ biz çekiliriz” dedi. 

Erdoğan, ayrıca tanzim satış merkezlerindeki kuyruklar için yapılan eleştirilere yanıt verdi.

“VARLIK” KUYRUĞU DEĞERLENDİRMESİ

Erdoğan, şimdi ise attıkları adımla varlık kuyruğu oluştuğunu vurgulayarak, vatandaşın ne ararsa şu çadırlarda olduğunu, ucuzluk bulunduğunu, vatandaşın da hükümetten memnuniyetini buralarda dile getirdiğini söyledi. Vatandaşın dilinin çok önemli olduğunu belirten Erdoğan, “Ama vatandaşın gittiği yerlerle hiç alakası olmayanlar ise neyin sesidir diye bunu duymuyor. Biz sessiz yığınların sesiyiz. Kimsesizlerin kimsesiyiz. Bu anlayışla buna girdik, kararı bu şekilde kabinede aldık. Dedik ki arkadaşlar ‘Bu işin artık tek çıkışı var, bu işi biz yapacağız ve nasıl yaptıklarını görsünler.’ Bu bütün ülkemize yayılacak. Seçim sonrası hiçbir şey olmayacak. Tam aksine, her şey yerli yerine oturdu, biz çekiliriz. Oturmadı, biz bunu ürün ve şehirlerimiz dahil yaygınlaştırarak devam ettiririz. Tek hedef. Biz bu milletin dertlisiyiz ve milletimize en uygun kalite, en ucuz ürünü getirip dağıtacağız.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, TESKOMB ve TESK ile bakanların bir araya geleceğini dile getirerek, bunu geçen gün yapılan toplantıda açıkladığını, bir araya gelmek suretiyle adım atılacağını, “Zincir marketlerdeki sıkıntılarınızı el ele verin çözümünüzü ortaya koyun, biz de devlet olarak sizin yanınızda olalım ve bu adımı atalım” dediğini anlattı.

“BİZ ÇEKİLİRİZ”

Devlet bu işe girer iddiası içinde olmadıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ama devletin bu yolla bir müdahale hakkı var. Bunu yapar. Nedir o? Devlet halkının sıkıntıların yaşandığı dönemde yanında olduğunu göstermesi lazım. Hemen hükümete teşekkür ediyor (vatandaş). Niye? Yanında olduğu için. Şu anda yoldayız. Olay sadece 31 Mart seçimleriyle alakalı değildir. 31 Mart seçiminden sonra da bu yaptığımız müdahale olumlu bir şekilde devam ederse, ne ala biz çekiliriz. Ama devam etmezse o zaman bu önemli bu iki kuruluşla masaya otururuz, onlarla beraber planlamalarımız yaparız. Şu anda ön çalışmalarımız var. Yola ondan sonra o şekilde devam ederiz ve ürün çeşitlemesine de girmek suretiyle.”
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AK PARTİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi