Advert
Advert
Advert

RECEP KONUK’TAN ACI REÇETE !.. / ÖZEL

Recep Konuk, “Eğer siz bir başka ülkenin gıdasını tüketiyorsanız, o ülkenin eli sizin boğazınızdadır. Her an sıkabilir” dedi ve ekonomiye dair Cumhurbaşkanı “iyi diyecek” ama bizler neyin ne olduğunu bileceğiz ifadelerini kullandı.

RECEP KONUK’TAN ACI REÇETE !.. / ÖZEL
Advert

Eski AKP Milletvekili ve Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte üreticilerle buluştu. Üreticinin, siyasallaşmadan siyasadan hakkını istemesine dikkat çeken Konuk, ekonomik krizin yok sayılamayacağını ve faturasını ödediklerini belirtti.

“HER ŞEY YÜZDE 20-30 ZAMLANDI”

Şekeri geçen yılın fiyatından yüzde 11 aşağıda sattıklarını belirten Konuk, her şeyin yüzde 20-30 zamlandığının görüldüğünü ifade ederek “sadece bu kriz ortamında Konya Şeker’in cebinden bu sene 500 milyon ilave para çıkmıştır. Zorluğumuz yok mu, var. Ama ağlamak yok. Ülkede kriz vardı. Şekerin fiyatı düşüktü demek yok. Ama buna rağmen biz başaracağız” dedi.

“KRİZİN EN BÜYÜK FATURASINI BİZ ÖDEDİK”

Üreticilere, “Et, süt para etmezse mısır ve pancarın para edip etmeyeceğini” soran Pankobirlik Genel Başkanı Konuk, et ve sütün para etmesi ile onu destekleyen hayvansal ve tarımsal üretiminde para edeceğini belirterek,”Nihai ürün para etmezse tarım ürünlerinin para etmediği yerde ham madde para etmez. Biz çok risk aldık. Bir de üstüne üstelik krizin en büyük faturasını biz ödedik. Ödemeye de devam ediyoruz. Alacaklarımız var. Ödeyemiyor. O da alacaklısından alamıyor. Bu kriz ortamına rağmen de, çok şükür bugüne kadar üreticinin patatesini, ayçiçeğini, mısırını, süt parasını, et parasının da tamamını ödemiş olduk” ifadelerini kullanarak sıranın pancar üreticilerinde olduğunu söyledi.

“EĞER SİZ BİR BAŞKA ÜLKENİN GIDASINI TÜKETİYORSANIZ, O ÜLKENİN ELİ SİZİN BOĞAZINIZDADIR !..”

Üreticinin kendi kuruluşları ve tesisleri olmadığı takdirde kendi ürününün bir değerinin olmayacağını belirten Konuk, “Ürünün pazarı yoksa o ürünü üretmenin bir anlamı yoktur. Pazarı garanti eden de o işin sanayisidir. İşte sanayisi kurmak ve bunu geliştirmek. Bunu yaparak sadece Torku’ya Konya Şeker’e değil, ülkeye de en büyük hizmeti yapmış olduk. Ülkenin güvenliği artık top, tüfek kadar bütün savaş aletleri kadar gıda üretimine görev düşüyor. Eğer siz bir başka ülkenin gıdasını tüketiyorsanız, o ülkenin eli sizin boğazınızdadır! Her an sıkabilir her an boğabilir... O eli çekmenin tek yolu mutlaka üretmektir” ifadelerini kullandı.

“GÖKSU’DA ALACAĞIMIZI ALAMADIK, SU GETİRMEMİZ LAZIM”

Konya Ovası’na suyun nasıl geleceğini ispatladıklarına dile getiren Recep Konuk, üreticinin her siyasi parti temsilcisinden destek alması gerektiğine de vurgu yaptı. Konuk, şunları söyledi; “Dışarıdan su getirilmesiyle ilgili bir etüt projesi yaptırdık. Konya Ovası’na cazibe ile su gelebileceğini ispatladık. Manavgat, Isparta ve Ermenek’te ki suyun cazibe ile gelebileceğini ispatladık. Bu hamle gerçekleşirse, Göksu’dan alacağımızı tam da alamadık eksiklerimiz var. 607 milyon metreküp su daha alacağız. Tarım sektörünün problemleri var, tarım sektörü iyi anlatılamadı, iyi bilinmiyor, tarıma karşı bir direnç var. Ben Karaman’da bir köye gittim. Bana diyor ki, “sen boş ver bizim işimizi, aman partiye sahip çıkın” diyor. Yahu sen o işi bize bırak dedim, partiye biz sahip çıkarız sen kendine bir sahip çık. Ben buraya gelmişim sen ne istiyorsun onu söyle, her gelene derdini anlat. Sen ne yapacaksın siyaseti. Biz işimize bir sahip çıkalım. İşimize sahip çıkmıyoruz, siyasete sahip çıkıyoruz. Vekil arkadaşlara soruyorum, ne istedi üreticiler? Çoğu bir şey istememiş, söylememişler. Bugün Altınekin’de 400 metreye vardı suyu alacağımız mesafe. 400 metreden çıkan suyla ne kadar tarım yapacağız, nasıl sürdüreceğiz. Onun için su getirmemiz lazım.

CUMHURBAŞKANI NE DESİN? “O İYİYİZ DİYECEK AMA BİZLER NE OLDUĞUNU BİLECEĞİZ”

Üreticiye siyasallaşmama uyarısında bulunan Eski AKP Milletvekili Recep Konuk, Cumhurbaşkanı “iyi diyecek” ama bizler neyin ne olduğunu bileceğiz, dedi ve “Sizden ricam şu. Siyasallaşmayın. Siyaseti kendinize meslek edinmeyin. Ama kendi hak ve menfaatlerini korumasını bilin ve isteyin. Bunu herkes söylemez ama ben söylüyorum. Değerli hemşehrilerim önümüzdeki günler zor günler, kolay günler değil. Daha büyük mücadelelerin olacağı günler. Ekonomik sıkıntı yok demekle çözülmez, hastalıkları yok saymakla çözemezsiniz. Hastalığı bileceksiniz ona göre de çaresini üreteceksiniz, yok saymakla yok edemezsiniz, hastalık var. Diyorlar ki bana, yahu Cumhurbaşkanımız yok diyor, yahu Cumhurbaşkanı bu ülkeyi idare ediyor arkadaşlar dünyaya karşı benim ülkemde kriz mi var desin. O diyecek ki dünyaya karşı iyiyiz diyecek ama bizler neyin ne olduğunu bilerek çalışmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Recep konuk Konya Pankobirlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi