Advert
Advert
Advert

'Biz niçin sorunlarımıza bu kadar geç tepki veriyoruz?'

İMH Konya'nın Konya Ticaret Odası konferans salonunda Dr. Mücahit GÜLTEKİN’in konuşmacı olarak katıldığı “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Türkiye’de Aile Politikaları” isimli konferans yoğun katılımla gerçekleştirildi.

'Biz niçin sorunlarımıza bu kadar geç tepki veriyoruz?'
Advert

İMH Konya'nın Konya Ticaret Odası konferans salonunda Dr. Mücahit GÜLTEKİN’in konuşmacı olarak katıldığı “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Türkiye’de Aile Politikaları” isimli konferans yoğun katılımla gerçekleştirildi. Konferansta ilim adamlarının, entelektüellerin, akademisyenlerin, aydınların ve özellikle STK’lar ve STK’ların öncülerinin toplumsal olaylar ve sorunlara çok geç tepki verildiği vurgulandı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mücahit Gültekin, “Biz, çok uzun zamandan bu yana toplumsal cinsiyet eşitliği politikalarının altına imza atmış yani bu politikaları uygulayacağımıza dair taahhütler vermiş, bu uluslararası metinleri imzalamış bir ülke durumundayız ve aslında bu aileyle ilgili bugün gördüğümüz, yaşadığımız, temas ettiğimiz sorunlar, problemler uluslararası metinler de sözleşmeler de, kanunlar da, zaten kavramların içerisin de gömülü olarak vardı” dedi.

Gültekin, “Sorunlar ne zaman ki sokaklarımız da gözükmeye başladı, sınıflarımız da gözükmeye başladı, ailemizin içinde gözükmeye başladı, çocuklarımızın üzerinde görmeye başladık yani bu sorunla temas etmeye başladık ondan sonra bu konuyu; düşünmeye, konuşmaya, tartışmaya başlıyoruz. Dolayısıyla böyle bir geç kalmışlık sorunumuz var yani gerçekten ilim adamları olarak, entelektüeller olarak, akademisyenler, aydınlar ve özellikle STK’lar ve STK’ların öncüleri olarak bizim gerçekten oturup, bunu masanın üzerine koyup, biz niçin sorunlarımıza bu kadar geç tepki veriyoruz? Yani bu sorunu gelmeden önce kavramakta, anlamakta gecikiyoruz ve ona karşı önlem geliştirmekte niçin gecikiyoruz? Bunun üzerin de konuşmamız, tartışmamız gerekir” diye konuştu. Programın sonunda Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mücahit Gültekin’e program anısına İMH Konya tarafından tablo hediye edilerek program son buldu.

KONYA İMH MÜCAHİT GÜLTEKİN STK TOPLUMSAL OLAYLAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi