Advert
Advert
Advert

“16 YILLIK İKTİDAR BASİRETSİZLİĞİNE SON”

İktidarın sürekli aynı sözlerle siyasetini sürdürdüğünü ancak gerçeklerden uzak bir yaklaşımla siyaset yaptığını belirten Şimşek, halkın ve kendisinin hedeflere kısa zamanda ulaşacaklarını söyledi.

“16 YILLIK İKTİDAR BASİRETSİZLİĞİNE SON”
Advert

Oğuz Şimşek'in değerlendirmeleri;

Ben siyasetin sadece siyasi partilerde yapıldığını kabul etmiyorum. Bugün kendi özel yaşamınızda da siyaset yapabilirsiniz. Kendi ailenizle, komşularınızla da siyaset yapabilirsiniz. Veya sivil toplum örgütleri ile de siyaset yapabilirsiniz. Herhangi bir siyasi partiye mensup olmadan. Ama Türkiye’de maalesef STK’lar ileri düzeyde kullanılmadığı için siyaset denilince aklımıza siyasi partiler geliyor. Siyasi partilerle yapılan siyasette hedeflere çok daha kısa yoldan ulaşabiliyorsunuz. Benim birinci sebebim buydu. Hedeflerime ulaşabilmek, yapmak istediklerime kısa zamanda ulaşmak için. İkinci sebebim ise, Ben yurt dışında iken, Meral Hanımın bu hareketi ortaya çıktı. Bu hareket ortaya çıktıktan sonra ben kesinlikle bu hareketin içinde olmalıyım dedim. Olmam gerektiğini de yakın çevreme iletiyordum. Çünkü, 16 yıllık muhalefetin basiretsizliği, iktidar partisinin sürekli aynı sözlerle iktidarda kalması ve yeni bir söylemin muhalefet tarafından söylenememesi, bir arayış içerisindeydim. İşte Meral hanımın bu hareketi de tam da aradığım bir hareket olduğu için bu hareketin içinde olmalıyım diye düşündüm. Evet, siyasi partiler içerisinde yeniyim, Eski bir siyasetçi değilim ama böyle bir oluşumun içerisinde yer alacak kadar donanıma sahip bir insanım.

“EN BÜYÜK HEDEFİM… ”

Benim en büyük hedefim, çoğu ortak değerlerimizi siyaset üstü bakış açısı ile yaklaşılmasını istiyorum. Mesela benim en büyük hedefim Turan Birliği. Dolayısı ile bu ülküde siyasi partilerin bir araç olduğunu düşünüyorum. Bu ülküye, bu konjonktürde, sivil toplum örgütleri ile bu hükümetle, bu muhalefet anlayışı ile vatandaşlarımızın bu algısı ile bu ülküde ilerleyebilmemiz çok uzun bir vakit alacaktır. Ama siyasi parti içerisinde yer alarak, bu ülküyü taşıyan siyasilerin daha etkili olacağını düşünüyorum. Böyle düşünen dostlarında İYİ Parti’de siyaset yapmasını isterim.

“MİLLETİMİZ MAALESEF 24 HAZİRAN’DA TERCİHİNİ YAPTI”

Aslında ben çok kötü bir dönemde aday oldum. Kazakistan’ın başkenti Astana’da uzun yıllar çalıştım, ilk gittiğimde 150 bin nüfuslu bir şehirdi. Şuan 1 milyonun üzerinde bir modern şehirdir. Buranın imarında ve yapılaşmasında beyin takımında rol aldım. İsterdim ki, hani bende aday olduğumda o bilgi ve birikimle vizyonist bakış açısı ile güzel bir şehir, modern bir şehir vaadinde bulunayım. İlk hedefim bu olsun isterdim. Fakat o kadar kötü bir dönemde aday oldum ki, yani bu söylemi söylemek, aç bir insana pasta tarifi yapmak gibi olacaktır. Ben önce aç insanlarımıza hemşehrilerime iş bulmalıyım, istihdam yolu açmalıyım ki, parantez içinde söylüyorum İstihdam alanı açmak belediyelerin görevi değildir, istihdam alanı oluşturmak, yapmak bir devlet ve hükümet politikasıdır. Milletimiz maalesef bu tercihini 24 Haziran’da maalesef Ak Parti’ye vererek, tercihini gerçekleştirdi.

24 HAZİRAN’IN DA SORUMLULUĞU ÜZERİMİZDE”

Şimdi aslında biz yerel yöneticilerde, modern şehircilik anlayışında bir şeyler yapmamız gerekirken, 24 Haziran’da verilen o vekaletin gereği yapılmadığı için biz onunda sorumluğunu almak zorundayız ki, esas önceliğimiz bu olacak. Dolayısıyla ilk göreve geldiğimizde ilk yapacağımız işler, özellikle tarımsal alanlarda, Konya tarımın başkenti hem Türkiye’nin hem de dünyanın, ben böyle görüyorum.

ŞİMLEK’İN HAYALLERİ VE İLK PROJELERİ

Bizim, topraklarımızın tekrar Anadolu tohumları ile birleşmesi lazım, hibrit tohumları ile değil. Yani benim çiftçim, ücret vererek tohum almaması lazım. Anadolu tohumunu üreteceğiz en kalitelisinden. Artık çiftçimiz kendi tohumunu kendisi üretir hale gelecek, para vermeyecek, girdilerini azaltmamız lazım. Tabi bu üretim merkezlerinde istihdamda sağlayacağız.

İkinci bir projem ise, hem çiftçilerimizin sorunlarını çözecek hem de istihdamı sağlayacak bir proje. Girdi maliyetlerini azaltacak yem farikaları açmayı düşünüyorum belediye şirketleri bünyesinde. Burada kesinlikle bir kar düşünülmeyecek. Hatta bu fabrikaların sahipleri o bölgenin üreticileri olacak. Aynı Torku modeli gibi ama bazı eleştirilecek yönlerini kenara koyarak. Çiftçilerin, ürünlerinin işlenebileceği ve endüstriyel bir yapıya da imkan sağlayacak bir proje düşünüyorum. Buradan da kar elde etmeyeceğiz. Eğer bir kazanç olursa da yine kendilerine yatırım olacak şekilde değerlendireceğiz. Kırsaldaki vatandaşlarımızın şuan ki sıkıntıyı merkezdeki ilçelerden daha fazla çektiğini düşünüyorum. Maalesef ya et kesim üniteleri yok ilçelerimizde ya da kaba inşaatı başlamış atıl durumda projeler. Sadece entegre tesisleri de mezbahada yanına yapılabilir. Sn. Altay, geçen gün projelerini anlatırken biri Yunak dedi, oraya da yapalım dedi. Aslında gitse görse, orada başladığını görür, orada atıl bir şekilde duruyor.

Biz muhalefete oy verirse hizmet gelmez diye bir algı var. İşte bu algıyı yapanda mevcut hükümet. Bu hükümete kadar böyle bir şey yoktu. Aslında sorunun kaynağını yok etmek lazım. Yani neden böyle düşünüyoruz diye düşünse vatandaşımız sorunun da cevabını bulmuş oluruz. Bize gelecek ödenek bizim öz kaynağımız bizim, bizlerin rızkıdır. Hükümet bizim hak ettiğimiz ödeneği vermekle hükümlüdür, asıl beka sorunu budur, vatandaşa gelecek kesme gibi bir düşünce varsa asıl beka budur.

“SİYASETTE SAMİMİYET EKSİKLİĞİ VAR”

Siyasette bir samimiyet eksikliği var. Siyasetçilerimiz samimi davranmıyorlar. Meclisi takip ediyorsanız Grup Başkanvekilimiz Yavuz Ağıralioğlu ne zaman kürsüye çıksa bütün meclis susup dinleyebiliyor. Demek ki, içimizde böyle siyasetçiler var. Peki, böyle belediye başkanları olamaz mı. Bende böyle davranabilirim. Bu üslup meselesidir. Bu olaylara yaklaşım meselesidir, bu vatanı ne kadar sevdiğinizin göstergesidir. Ben hiçbir partiden biri bakan, başkan oldu diye kesinlikle dışlayamam. Neticede biz aynı mekanizmanın parçalarıyız. Birlikte çalışmamız gerekiyor. Halkımız bu şekilde teveccüh gösterdiklerinde biz onların teveccühüne göre saygılı bir şekilde olacağız. Samimiyet içerisinde çalışacağız.

17 yıldır bir hükümet 15 yılda tek bir partinin yönetimin altındayız. Geçmişteki söylemlerle bugünkü yaşananları vatandaşımız bir görmeli. Artık Konyalı hemşehrilerimiz hayale doğdu. Biz 15 yıldır bu söylemi işitiyoruz. Konyalı hemşehrilerimiz bunları değerlendirecektir. Bizim 5 tane üniversitemiz var, gençlere yönelik çalışmalarımızın genişletilmesi lazım. Bu yönde de büyük bir eksiklik olduğunu görüyorum. Tarımsal alanda da dediğim gibi, gerekli yatırımlar yapılabilirse, kent merkezindeki yoğunluğun dahi azalacağını dülünüyorum.

“BELEDİYELER, ESNAFLA REKABET ETMEZ”

En önemli konuda, bu konuyu kesinlikle atlamamak lazım. Sn Altay bu konuya hiç değinmiyor. Belediye yönetimi olarak, meclise bir şikayet gitmediği için Ankara’da burayı sütliman görüyor. Dolayısı ile biz onlara bu sıkıntıyı ileteceğiz. Ankara’da Cumhurbaşkanına da meclise de ileteceğiz. Böyle misafirlik olmaz. Pozitif bir ayrımcılık sağlanıyor. Ahilik sistemi anlatılıyor, bugünkü Ak Parti anlayışı hep Osmanlı sisteminden bahsediyorlar, inanıyorlarsa buyursunlar getirsinler. Ahilik anlayışının sitemi kafemlerin açılması ile olmaz. Belediyenin amacı esnafı ile yarışmak, haksız rekabet değildir. Bu belediyeciliğin tabiatına aykırıdır. Kendisi kafemlerinde tenteleri uygularken, esnafın tenteleri ile uğraşıyor. Biz bu sorunları da çözeceğiz. Umut ediyorum ki, Konyalı hemşehrilerimizde bize bu konuda yardımcı olacaktır.

KONYA İYİ PARTİ OĞUZ ŞİMŞEK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi