Advert
Advert
Advert

'Borçlanma o kadar büyük ki halkımız tarafından anlaşılamamaktadır.'

'Borçlanma o kadar büyük ki halkımız tarafından anlaşılamamaktadır.'
Advert

Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Sinan Toprak, İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısı ile ülke ve Konya gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Parti olarak ülke genelinde bin 389 seçim bölgesinde seçime giren tek parti olduklarını dile getiren Saadet Partisi Karatay Belediye Başkan Adayı Sinan Toprak, “Altını tekrar çizmek istiyorum ki, tüm ilçelerimizde, illerimizde Saadet Partisi’nin adayı vardır ve halkımız gönül rahatlığı ile oy pusulasında 1. sırada yer alan Saadet Partisi’ni desteklemelidir” dedi. “Çünkü çözüm Milli Görüş’tedir” diyen Toprak, “Defalarca hiçbir parti ile ittifak yapmadığımızı ve seçime tek başımıza girdiğimizi belirtmemize rağmen bazı siyasilerin ve rantiyeci bazı basın organlarının, Saadet Partisi’nin çeşitli partilerle ittifak yaptığını söylemesi ve karalama kampanyaları düzenlemesi, vatandaşımızda Saadet Partimize çığ gibi büyüyen sevginin ve ilginin önünü kesmek içindir. Yalanlar da uydurulsa, iftiralar da atılsa Allah’ın izni ile geliyoruz. Ülkemizi yeniden Milli Görüş’e kavuşturacağız” şeklinde konuştu.

 

BELEDİYE 1 YILDA 106 MİLYON LİRA FAİZ ÖDÜYOR!

 Vatandaştaki teveccühü Karatay’da yaptıkları seçim gezilerinde gördüklerini söyleyen Toprak, tek tek kapısını çaldıkları vatandaşlar, esnaflar, sanayiciler, çiftçiler, ve gençlerin artık bunalım içinde olduklarına üzülerek şahitlik ettiklerini ifade etti. Bu vatandaşların çözümü ise Saadet Partisi’nde gördüklerinin altını çizen ve yine bu vatandaşların Saadet Partisi'ni destekleyeceğini aktaran Toprak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “18 yıldır mevcut iktidarın milli olmaktan uzak politikalarının sonu hüsran olmuştur. Bu süre zarfında Müslüman ülkelere liderlik edebilecek, tarımı ile dünyaya ihraç rekorları kırabilecek, sanayi devleri bulunan bir ülke olabilecekken bugün, tarımda ithalata mecbur kalmış, sanayide kaba işçilikten öteye geçemeyen bir ülke haline geldik. Vatandaş yanlış politikalar ile bir taraftan tüketim toplumu yapılırken, ülkede “toplumsal refahın arttığı” türküleri söylendi. Ama diğer taraftan borca esir edilen, her geçen gün batağa çekilen bir ekonomi ile bu günlere geldik. Hazine bakanlığı verilerine göre ülkemizin borcu 31 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 1 trilyon 98 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Borçlanma o kadar büyük ki halkımız tarafından anlaşılamamaktadır. 18 yıldır iş başındaki anlayışın ülkeyi borç sarmalına sokması ve faiz lobilerini beslemesi, aynı anlayışla yönetilen şehirlerimizde de kendisini göstermiştir. Şu an üzülerek ifade ediyoruz ki Konya Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin en borçlu 4'üncü belediyesidir. Sayıştay raporuna göre belediyemiz 1 yılda 106 milyon lira sadece faiz ödemiştir. Biz Milli Görüş olarak iş başında iken bu belediyeyi borçsuz olarak teslim etmiştik. Nereden nereye?”

BÖLGEYE İSTİHDAM ÖNCELİĞİ TANIYACAĞIZ

Buradan hareketle, kendi özüne dönük, milletini ve memleketini anlayan, insan yetiştiren, emeğe değer veren, üreten bir şehir inşa etmek için projeler ortaya koyduklarını kaydeden Toprak, “Köyden kente göçü durdurmak, şehir merkezlerindeki yoğunluğu önlemek, istihdam oluşturmak, çiftçinin üretimini düzenlemek ve karlılığını artırmak için Karatay’ımızın iki taşra bölgesine Tarım Organize Sanayi Bölgesi tesis edeceğiz. Kartelin ve tröstün eline teslim edilen, büyüğün diğerlerini yuttuğu, küçük ölçekli işletmelerin yok edildiği bir tarım öngörüsünden. Küçüğüyle büyüğüyle üreten, kendi çiftçisinin üretimden çıkması pahasına, yurt dışından, buğday, saman, patates, soğan ithal etmeyen bir tarım altyapısı oluşturacağız. Hep beraber üreteceğiz. Katma değerli ürünlerle tüm Türkiye’mize örnek bir çalışma yapacağız. Tüketimin ve harcamanın bir eğlence vasıtası görülmediği, Karatay sakinlerinin kendi ihtiyaçlarını kendi bölgelerinden karşıladığı, ulaşım ve park problemi olmayan Bedesten konseptin de çarşı merkezleri kuracağız. Çok merkezli şehir anlayışıyla, şehir merkezindeki yoğunluğun azalmasına katkı sunacağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi