Advert
Advert
Advert

Muhammet'e Vefa...

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi düzenlenen törenle açıldı.

Muhammet'e Vefa...
Advert

Meram Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi düzenlenen törenle açıldı. Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda, Meram Belediyespor wushu takımının gösterisi yer alırken, Muhammet Yürükuslu’nun hayatını anlatan belgesel izlendi.

“Tesis, şehrimizin yüz akı yatırımlarından biri oldu”

Göreve geldikleri günden bugüne sürekli olarak ilçeye yeni yatırımlar kazandırmanın heyecanı taşıdıklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, yine aynı aşk, heyecan ve şevkle Aşkan ‘Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi’nin yapımını gerçekleştirdiklerini belirtti. Modern bir anlayışla tasarımlanan merkezin, genç sporcularımızın yetişmesinde büyük katkı sağlayacağını belirten Başkan Fatma Toru, “Türk futboluna hizmet eden ve geçtiğimiz yıl ebediyete uğurladığımız Muhammet Yürükuslu’nun adı ile tesisimizi onurlandırdık. Centilmenliğin, doğruluğun, dürüstlüğün kısacası sporun yanı sıra iyi ahlakı da şahsında toplayan merhum Yürükuslu’yu; gençlerimize, sporcularımıza örnek göstermek istedik. 2017 yılında inşaatına başladığımız 12 bin 400 metrelik bir arsa üzerinde, 3 bin 945 m inşaat alanına sahip olan spor merkezimizde 2 kapalı, 1 açık olmak üzere toplam 3 adet tenis kortu, 7 kulvarlı okçuluk alanı, badminton sahası ve fitness merkezi, spinning stüdyosu, trambolin stüdyosu, masa tenisi, kafeterya, basketbol ve voleybol sahaları yer almaktadır. Spor Kompleksi, bu özellikleriyle Meram’ın dolayısıyla şehrimizin yüz akı bir yatırımıdır” diye konuştu.

“Biz inşa ve hizmet eriyiz”

Siyaseti insanımıza hizmet vesilesi gören bir anlayışla ve alınlarının akıyla beş yılı geride bıraktıklarını ifade eden Başkan Toru, “Makamların, mevkilerin geçici olduğunu bilerek, koltuk sevdasına kapılmadan, sadece ve sadece Meram halkının daha planlı, düzenli ve nitelikli bir Meram’da yaşaması için gayret sarf ettik. Bizler inşa ve hizmet erleriyiz. Nitekim varoluşumuz bir dertlenmedir. Meram için dertlendik, dik durduk, gerektiğinde mücadele ettik. Bugüne kadar temelini attığımız hiçbir işi yarım bırakmadık. Meram halkının hizmetine sunduğumuz eserler bunun somut örnekleridir. Bizden sonra görevi devralacak arkadaşlarımızın da Meram’ın yükselen bayrağını daha da ileriye taşıyacaklarından hiç kuşkum yoktur; zira halka hizmet etmek, tüm dava arkadaşlarımızın her zaman asli görevi olmuştur” şeklinde konuştu.

“5 altın hizmet yılında Meram’a pek çok değerli eser kazandırıldı”

Meram Belediyesinin ilçeye kazandırdığı birbirinden değerli projelere bir yenisini eklediğini söyleyen AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, “Muhammet Yürükuslu kardeşimizin adının yaşatılacağı tesis şehrimize hayırlı olsun. Başkan Fatma Toru, 5 altın hizmet yılında Meram’a pek çok değerli eser kazandırdı. Pek çok projeyi başlattı. Meram’ın hizmet götürülmedik tek bir karışı kalmadan çalışmalarını yürüttü. Millete, insanımıza hizmetten başka gayesi olmayan Ak Parti Belediyecilik anlayışı işte budur. Biz hep bu şuurla yol yürüdük. Nöbet değişiklikleri de bu yürüyüşün bir parçası. Bu güzel yatırımların devam etmesi için 31 Mart seçimlerinde bir kez daha güç alacağız milletimizden” dedi.

“Bu millet her şeyin en güzeline layıktır”

Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak da, 5 aydır Başkan Fatma Toru ile birlikte çalıştıklarını hatırlatarak, “Önemli olan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu yatırımları kazandırmak ve görev alanımızı ihya etmek için gece gündüz demeden çaba sarf etmektir. Fatma Başkan bunun bilincinde olarak ilçesine büyük hizmetler kazandırmış bir isim. Birbirinden değerli eserler verdi Meram’a. Bunlar için teşekkür etmek istiyorum. Yeni gelecek arkadaşımız da aynı duyarlılıkla halka hizmetin Hakk’a hizmet anlayışıyla bayrağı daha ileriye götürmek için çalışacak. Çünkü bu millet her şeyin en güzeline layıktır” diye konuştu.

Konyaspor’un şampiyonluk anıtı da açıldı

Konuşmaların ardından Başkan Fatma Toru, Muhammet Yürükuslu’nun eşi Raziye Yürükuslu’ya ve babası Seyit Ali Yürükuslu’ya hediye takdim etti. Ayrıca Spor Kompleksine yapılan ve Konyaspor’un kazandığı Türkiye Kupası ve Süper Kupa’nın anısına Meram Belediyesi tarafından yaptırılan çift başlı kartal abidesinin sanatçıları ile kompleksin mimarlarına da çeşitli hediyeler takdim edildi. Daha sonra gerçekleştirilen açılışın ardından protokol üyeleri yeni tesisi gezdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi