Advert
Advert
Advert

İYİ PARTİ 'KONYA' PROJELERİNİ ANLATTI

İYİ PARTİ 'KONYA' PROJELERİNİ ANLATTI
Advert

İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Oğuz Şimşek, projelerini Dedeman Otel’de gerçekleşen proje tanıtım toplantısında anlattı. Programa İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, CHP İl Başkanı Barış Bektaş, belediye başkan adayları ve partililer de katıldı. Konya’ya uzun zamandır kazandırılması planlanan metro projesini hayata geçireceğini kaydeden Şimşek “Her seçimde vaat edilen ama bir türlü gerçekleştirilmeyen metro ve hafif raylı sistem projelerini Konya’ya Allah’ın izniyle biz kazandıracağız. Mevcut hafif raylı sisteme ek hatlar açarak Beyhekim Hastanesi, Meram bölgesi hastaneleri, Organize Sanayi Bölgeleri ve havaalanına hızlı ulaşım sağlayacağız. Özellikle okuyan, çalışan ve tedavi sürecindeki olan vatandaşlarımızın kısa sürede gidecekleri yere ulaşmalarına yardımcı olacağız” ifadelerini kullandı.

ULAŞIMDA VATANDAŞA KOLAYLIK SAĞLANACAK

Konya’da nüfus artışı neticesinde toplu ulaşımda kullanılan araç sayısı yetersiz kaldığını ve bireysel araç kullanımının artışından dolayı trafik yoğunluğunda da ciddi sıkıntılar yaşandığına değinen Şimşek, “Gerçekleştireceğimiz toplu ulaşım projesiyle şehir içinde belediye otobüsleri ve hafif raylı sistemde kullanılan el kart sistemini kanundaki yetkilerimize dayanarak; şehir içinde ulaşıma hizmet veren minibüsleri de bu sistemin içerisine  dâhil edeceğiz. Mevcut indirimli kart ile minibüslerimiz dâhil bütün toplu ulaşım araçlarına binilebilecek ve aktarmalarında vatandaşlarımızın tek ücretle Konya’nın her yerine ücretsiz aktarma yapabilmesi sağlanacaktır. Toplu ulaşım ve trafik çilesi çeken bu konuda hizmet veren minibüsçülerimizi de mağdur etmeyeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanlara emeklilik haklarını alıncaya kadar ulaşımda yüzde 50 indirim yapacağız. Doğum yapan kadınlarımızın 2 yıl süre ile toplu ulaşımdan ücretsiz faydalanmasını sağlayacağız. Şehrimizde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin ulaşımdan yüzde 50 indirimden faydalanmasını sağlayacağız” dedi.

OTOPARK ÜCRETLERİ KALDIRILACAK

Otopark ücretlerini kaldıracaklarını ifade eden Şimşek, “Konya’mızda çok fazla araç olmasından dolayı vatandaşımız şehir içinde otopark bulmakta güçlük çekmektedir.  Otopark alanlarının da sınırlı sayıda olmasından dolayı hemşerilerimiz araçlarını belediyeye ait park yerlerine ücretli olarak bırakmak zorunda kalmaktadır. Sosyal devlet anlayışına uygun olarak yol kenarında bulunan park yerlerinden alınan otopark ücretlerini kaldıracağız. Şehrin trafik yoğunluğu bulunan bölgelerine yeraltı ve yerüstü otopark alanları yapılarak araç park sorununa çözümler getireceğiz” diye konuştu.

SU BEDELİ ORTADAN KALKACAK

Halkın su faturalarını ödemede zorluk çektiğini belirten Şimşek, “Halkımız su faturalarını ödemekte zorluk çekmektedir. Belediyenin elini vatandaşın cebinden çekmesi gerekmektedir. Hem meskenlerde hem de iş yerinde su kullanan vatandaşlarımızı rahatlatmak istiyoruz. 0-15 metreküp arası su kullanan mesken ve işyerlerine yüzde 50 indirim yapacağız. Ayrıca su tüketim bedeline göre alınan atık su bedelini de almayacağız. Sosyal belediyecilik gereği hayır kuruluşları, gazi, şehit, dul, yetim, engelli ve milli sporcular ile ailelerinden limit dahilinde su fatura bedeli alınmayacaktır. Bu şekilde su kaynaklarımızın etkin kullanılması, halkımızın suya ucuz ulaşmasını ve tasarruflu şekilde su kullanmalarını teşvik edeceğiz. Mevcut bütün ilçelerimizi kapsayacak şekilde arıtma tesislerinin ve kanalizasyon sistemlerinin modernizasyonu gerçekleştirilecek, şehrimizi kötü kokuya maruz kaldığı bu çirkin durumdan kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

Şimşek’in projelerinden başlıklar;

1-Ekonomi ve istihdam

2- Ulaşım ve trafik sorunu

3- Tarım, hayvancılık ve pazarlama

4- Şehirleşme ve yaşam

5-Sosyal projeler

6- Çevre, enerji ve teknoloji

7- Sağlık

8- Eğitim

9- Spor

10- Kültür ve turizm

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi