Advert
Advert
Advert

Konyalı Şehit Annesi, Süleyman Soylu'dan Özür Bekliyor

Konyalı Şehit Annesi, Süleyman Soylu'dan Özür Bekliyor
Advert

AKP’li belediye başkanlarını desteklemek üzere Konya’nın bazı ilçelerine ziyaret gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Seydişehir’de yaptığı konuşmada, CHP’lilerin belediyeleri ve meclis üyeliklerini kazandıklarında, şehitlerin değil çukur olaylarındaki teröristlerin isimlerini sokaklara vereceklerini söylemesinin ardından ayrıştıran dilin ülkeye zarar verdiğini ve kırıldığını ifade eden CHP Seydişehir Meclis Üyesi Adayı Şehit Annesi Sıddıka Öncel, İçişleri Bakanı’nın Şehit Annelerinden özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayını desteklemek için şehre ziyaret gerçekleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, düzenlenen mitingde partililere seslendi.

SOYLU’DAN KAOS UYARISI

Soylu, buradaki konuşmasında, “o PKK’cıları belediye meclislerine sokacaklar, şehit gelecek ilçemize, belediye meclisi karar alacak, diyecek ki, şu sokağın adına şehidimizin ismini verelim. Onlarda öbür taraftan çıkacaklar, diyecekler ki hani çukur olayları vardı orada da bir terörist öldüydü, onun da ismini şu sokağa verelim. Meclis gibi değil ki, burada milletvekili arkadaşlarımız var, hafif hır gür olur TBMM durur. Ama belediye meclisleri, Mehmet başkan burada Uğur başkan burada, yan yana duruyorlar aynı ilçenin aynı şehrin insanı dilekçeyi verdikten itibaren orada kaos olur, kavga olur, çatışma olur. Evet, Kılıçdaroğlu Türkiye’ye yeni bir tezgah kuruyor. Allah’ınızı severseniz, adam mı bulamadılar” diye konuştu.

MECLİS ÜYESİ ADAYI ŞEHİT ANNESİ: YÜREĞİMİ DAĞLADI

Bakan Soylu’nun açıklamalarının ardından CHP meclis üyesi adayı şehit annesi Sıddıka Öncel, “CHP meclis üyesi adayı olan bizleri şehit düşmanı, terör yanlısı ilan etti. Kuvayi Milliye ruhu ile kurulan ve hareket eden Cumhuriyet Halk Partisi’nin Meclis Üyesi Adayı ve bir Şehit Anası olarak bu durum beni derinden yaraladı. Ben evladımı 1995 yılında Kars’ta vatan, millet, devlet ve şanlı bayrağımız için şehit verdim. Bu onuru 25 yıldır gurur ile taşırken oy devşirmek amacıyla sırf siyasi rakiplerini karalamak adına bizleri terör yanlısı ilan etmesini T.C. Devleti’nin İç İşleri Bakanına hiç yakıştıramadım. Şehit anası olmanın gururu, evladımı yitirmiş olmanın acısını dindirmiş iken bu açıklama beni evladımın şehit haberini aldığım ana götürdü ve yüreğimi dağladı” dedi.

“HAYKIRIYORUM… ÖZÜR BEKLİYORUM”

Şehit Özgür Öncel'in annesi Sıddıka Öncel, yapılan konuşmalara kırıldığını belirterek, “Bir şehit anası olarak tüm Türkiye’ye haykırıyorum, birlik ve beraberliğe  her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu şu dönemde bu tür ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı söylemler bize fazlasıyla zarar verir ve ülkemiz üzerinde kötü emeller besleyenlere yarar. Bu olgun ve birleştirici ruh adına tüm şehit analarını temsilen devletimizin bakanından özür bekliyorum” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN KARDEŞLİK MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Seydişehir İlçe Başkanı Orhan Özel ve Seydişehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Katlav ise ortak yayınladığı bildiride, “Arasında bir şehit annesinin de bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Aday arkadaşlarımızın tamamı vatanına, memleketine, devletine bağlı insanlardır. Kimseden vatanseverlik dersi almaya ihtiyaçları yoktur. Yakışıksız bu söylemi kınıyoruz. BBP, İYİ Parti, Saadet ve AKP meclis üyesi arkadaşlarımız arasından da çıkmaz. Bulamazsınız. Sahada karşılaştığımız AK Partili, İYİ Partili, Saadet Partili kardeşlerimizle büyük bir olgunlukla sarıldık, sohbet ettik. Bu sürecin seçime kadar da seçim sonucunda da değişmeyeceğini umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi