Advert
Advert
Advert

Çanakkale ruhu canlı tutulacak

“Bir Hilal Uğruna Çanakkale” isimli tiyatro gösterisi izleyicilerle buluştu. Başkan Ahmet Pekyatırmacı, Çanakkale ruhunun sürekli canlı tutulacağını ve nesiller boyu artarak devam edeceğini söyledi.

Çanakkale ruhu canlı tutulacak
Advert

Kahramanlıklarla dolu bir ecdadın tarihe altın harflerle geçen büyük bir destanının ürünü olan Çanakkale Zaferi 104. yıldönümünde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Böylece Çanakkale ruhunun sürekli canlı tutularak gelecek nesillere aktarılması amaçlanıyor. Selçuklu Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde kahraman ecdadın vatan savunması için verdiği mücadele ruhunu gelecek nesile anlatmak amacıyla hazırlanan “Bir Hilal Uğruna Çanakkale” isimli tiyatro gösterisi Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Karatay TOKİ Anadolu Lisesi öğrencilerinin sergiledikleri gösteri izleyenlerden büyük alkış alırken, organizasyon boyunca duygusal anlar yaşandı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği “Bir Hilal Uğruna Çanakkale” isimli tiyatro programına Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, Karatay TOKİ Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Benli, her yaştan öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

ÇANAKKALE RUHU HALA CANLIDIR”

Çanakkale’de şahadet şerbetini içen yiğitlerin yazdığı destanı gelecek nesillere aktarmanın bir sorumluluk olduğunu ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Çanakkale’de 104 yıl önce 7 düvele karşı onların teknik üstünlükte silahlarına karşı bizim ecdadımız iman gücüyle o mücadeleyi kazandı ve cumhuriyetimizin kuruluşunun mayası orada oluştu. Bu zaferle birlikte kurtuluş mücadelemizi en güzel şekilde sonuçlandırdık. Bu Anadolu yurdu Türk yurdu olarak yaşamaya devam ediyor ve öyle de devam edecek. Bizi hiçbir güç buradan çıkaramayacak. 15 Temmuz’da da bu ruhun hala canlı olduğunu gördük. Bizim bağımsızlığımıza, istiklalimize, istikbalimize kast edenler karşılarında her zaman bu Çanakkale ruhunu bulacaklar ve hiçbir zaman onlara geçit vermeyeceğiz. Biz, genciyle,yaşlısıyla,kadınıyla, erkeğiyle bunu her zaman gösterdik. Gençlerimiz çok güzel bir program hazırlamışlar onlara emekleri için çok teşekkür ediyorum. Karatay TOKİ Anadolu Lisesi Müdürüne, öğretmenlerine,öğrencilerine buradan tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Hakikaten Çanakkale ruhu ancak bu kadar tiyatral olarak aktarılabilirdi. Burada güzel bir program icra edilebilmesi için emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

"ŞEHİTLERİMİZİN KANIYLA YAZILMIŞTIR"

Karatay TOKİ Anadolu Lisesi Müdürü Abdurrahman Benli, "Çanakkale Zaferinin 104. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. 18 Mart sadece bizim şanlı tarihimizin değil insanlık tarihinin en önemli, en büyük ve en asil zaferlerinden biridir. 1071'de dünyaya düzen vermek için "Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim" düsturuyla başlattığımız kutlu yolculukta, Anadolu topraklarından asırlar boyunca bizi çıkarmak için mücadele eden insanlara kin ve düşmanlık tohumları eken zihniyetle yapılan mücadelenin adıdır Çanakkale." dedi. Programın sonunda Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı tarafından tiyatro gösterisinde görev alan öğrencilere bayrak ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi