Advert
Advert
Advert

Kardeşi Kardeşe Kırdırdılar

Cumhur İttifakı’na dışarıdan destek veren BBP ile AKP’ye oy veren Konyalı seçmenler arasında olaylar çıktı. Taşkent İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler mahalle girişinde 24 saat nöbet tutmaya başladı.

Kardeşi Kardeşe Kırdırdılar
Advert

31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesinde başlayan siyasi gerginlik seçim gününün ardından sosyal yaşamı da etkilemeye devam ediyor. Kentlere nazaran vatandaşın akrabalık ilişkilerinin daha yakın olduğu kırsal kesimlerde meydana gelen siyasi kutuplaşma ailelerin dahi arasını açtı.

Konya’nın Taşkent ilçesinde geride kalan seçim sürecinde, Cumhur İttifakı’na dışarıdan destek veren BBP adayı olan Ali Beki Özçölmekci 2 bin 365 oy alırken AKP adayı Osman Arı 2 bin 652 oy ile belediye başkanlığını kazandı. Taşkent’e bağlı Bağcılar mahallesinde seçim günü öncesinde başlayan siyasi gerginlikle bazı vatandaşlar, ev ve iş yerlerini taşlayarak camları kırdı. Çok sayıda ev ve iş yerinin zarar gördüğü olaylara Taşkent İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler müdahale etti.

SİYASİ – ASKERİ MÜDAHALE İDDİASI

Yaşanan olaylar sonrasında 16 yaşlarında bir çocuğun gözaltına alınmak istendiği ve yine aynı yaşlarda bir başka çocuğa bir başka siyasi görüşe sahip kişilerce başına silah doğrultulduğu iddia edildi. Gözaltına alınmak istenen öğrenci S.D., tek başına karakola götürüldüğünü, kendisine sözlü sataşanların karakolda anne ve babasına biber gazı ile müdahale eden Jandarma ekiplerini evlerinde ağırladığını ileri sürdü. S.D.’nin annesi Mukaddes D. ve babası Mehmet D. ise, “Bir anne ve babanın haberi olmadan 18 yaşındaki çocuğu almak ne demek. Taşkent’in askerini istemiyoruz Balcılar’da. Buraya bakacaksa Hadim baksın. Hepsinin arkadaşı var kolluyor” ifadelerini kullandı.

16 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA SİLAH DOĞRULTUĞU İDDİA EDİLİYOR

Hadim Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunan İmam Hatip Lisesi öğrencisi olan E. K., kendilerini okula götürüp getiren servis şoförü tarafından başına silah dayatıldığını ve Jandarmanın gelmesi ile bu silahın yok edildiğini belirterek, “Buna rağmen ailemi, abilerimi jandarma toplayarak araca bindirdiler. Karşı taraftan bize bu muameleleri yapan herhangi bir kişiye herhangi bir işlem yapmadılar” ifadelerini kullandı. İddialara karşın ise, çıkan olaylar nedeniyle bekçinin silahını çektiği ileri sürülüyor.

E.K.’nin ağabeyi Ümmet K., her iki taraftan kişilerin alınması ile olayın sakinleştiğini belirtirken annesi Nurten K. ve Ali K. ise, çocuklarının kurtardıklarını belirterek yaşanan olayların siyasetten kaynaklandığını, bir başka parti kazanırsa belediye çalışanlarının işsiz kalacağından korktuklarını söyledi.

İLÇEDE SUHULET SAĞLANDI

AKP ve BBP adaylarının seçim yarışının önde götürdüğü Taşkent’te, seçimden önce başlayan ve daha sonra da devam eden olayların ardından Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, İl Jandarma Komutanlığı’ndan bilgi aldı. Taşkent İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, Balcılar mahallesi girişinde konuşlanarak 24 saat nöbete başladı.

KONYA TAŞKENT BALCILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi