Advert
Advert
Advert

'TÜİK rakamları resmi ancak gerçek değil'

Partisinin İlçe Belediye Başkan Adayları Seçim Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, ülkeyi yönetenlerin hatalarını kabullenmediklerini belirtti.

'TÜİK rakamları resmi ancak gerçek değil'
Advert

Partisinin İlçe Belediye Başkan Adayları Seçim Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, ülkeyi yönetenlerin hatalarını kabullenmediklerini belirterek, “Tekebbürle ülkeyi yönetmeye kalkarsanız hiçbir şey yapamazsınız. Dünyada merkez bankalarının faiz oranları yüzde 1,5 civarında olurken Türkiye’de nasıl oluyor da yüzde 24,5’larda oluyor? Öbür taraftan ne yazık ki TÜİK’in rakamları resmi ancak gerçek değil artık” diye konuştu.

YÜZDE 55 KARNINI DOYURAMIYOR

Türkiye’nin eğitim, ekonomi ve dış politikada darmadağın olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, araştırmalara göre nüfusun yüzde 55’inin karnını doyuramadığını vurgulayarak, “Demek ki paylaşmada bir sıkıntı var. Öbür taraftan iç ve dış borç almış başını gidiyor. ‘IMF’ye gitmeyiz’ diyenler, sonunda gittiler kapısını çaldılar IMF’nin. 400 bin tane atama bekleyen öğretmen var. Dış politikada her şeyi eline yüzüne bulaştırdılar. Bir tane İslam ülkesinin derdiyle dertlenmiyorlar. Türkiye, ciddi problemlerle karşı karşıya. Ve bu problemleri çözebilecek tek parti ve teşkilat Saadet Partisi’dir” dedi.

ENFLASYON KONTROL ALTINDA İSE ÇARŞI PAZAR NEDEN YANIYOR?
Havuz medyası her ne kadar algı operasyonları yapsa da her ay işsizliğin arttığının altını çizen Karamollaoğlu, “Resmi rakamlara göre 5 milyona yaklaştı işsiz sayısı” dedi.

“Devletten sosyal yardımlar alan yaklaşık 2 milyon kişi var. Bunlar, yardımlar kesilmesin diye ‘işsizim’ demiyor. Gerçek işsizlik rakamları ne yazık ki daha büyük. ‘Enflasyonu kontrol altına aldık’ diyorlar, peki çarşı pazar niye yanıyor? Ekonominin durumu ne yazık ki hiç iyi değil. Ve bu arkadaşlar çözüm üretemiyorlar.

MECLİS’İN SÖZ SAHİBİ OLDUĞU BİR SİSTEME İHTİYAÇ VAR
İktidarın durumundan memnun olduğu için erken seçimin olacağına ihtimal vermediğini söyleyen Karamollaoğlu, “Biz cumhurbaşkanlığı sistemi, başkanlık sistemine karşı değiliz. Bir ülkenin kaderinin bir kişinin elinde olmasına karşıyız. Meclis’in pasif olmasına karşıyız. Onun için bu rejimin değişmesi lazım. Meclis’in aktif ve söz sahibi olduğu bir sisteme ihtiyaç var” diyerek, mevcut sistemin sürdürülebilirliğinin olmadığını söyledi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU SAADET PARTİSİ TÜİK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi