Advert
Advert
Advert

'Irkçılık İslami anlayışla örtüşmez'

AGD’nin divan toplantısında konuşan Yazar Ali Haydar Haksal, “ Irkçılık milletimizin karşı karşıya olduğunu bir tehlikedir. Nasıl oldu da ırkçılık bu noktaya geldi. Bu tablo İslami anlayışla nasıl örtüşebilir” dedi.

'Irkçılık İslami anlayışla örtüşmez'
Advert

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi Nisan Ayı Divan Toplantısı Merkez Arifan Öğrenci Yurdunda yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Meram AGD İlçe Temsilcisi Oğuzhan Kara’nın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan toplantı, AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak’ın açılış konuşması ile devam etti. Mehmet Parlak konuşmasında Ramazan ayının öneminden, gençliğin Anadolu Gençlik Derneği’nin misyonuna ihtiyacından bahsetti. Türk milliyetçiliği, kürt milliyetçiliği, arap milliyetçiliği her ne milliyetçiliği olursa olsun İslam’a uygun olmadığını ifade eden Parlak, ırkçılık tehlikesine dikkat çekti. AGD olarak bütün gençlere ulaşmak zorunda olduklarını belirten Paryak, “Bütün temsilcilerimiz tebliğ görevlerini yerine getirmelidir. 15 Haziran’da İstanbul’un Fethi kutlamasını gerçekleştirileceğiz. Bu programımıza bir görev bilinci ile herkesin katılması gerekir. Yaz döneminde de ‘Yaz Etkinlikleri’ çalışmamız olacak. Ortaöğretim çağındaki öğrencilerimize ulaşıp onlara manevi eğitimler verileceğiz” ifadelerine yer verdi.

BİZLER DÜNYEVİLEŞTİK, SEKÜLERLEŞTİK

Divan Toplantısına AGD Tanıtım Medya Komisyonunun hazırladığı ‘20 bin öğrencinin başvurduğu, binlerce öğrencinin peygamberimizin hayatını okuduğu Siyer-i Nebi yarışmasının konu edildiği sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha Sonra kürsüye Milli Gazete Yazarı Ali Haydar Haksal çıktı. Katılımcılara hitap eden Haksal, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dan bahsetti. İslami düşüncelerden ve İslam’a hizmetlerinden bahseden Haksal, “Sizler kendilerinizden, ailenizden, çevrenizden, arkadaşlarınızdan, İslam aleminden sorumlusunuz. Necmettin Erbakan Hocamızın Konya’dan başlattığı bu hareket bütün insanlığın kurtuluş hareketidir. Bizler de tebliğ görevimizi ve İslami çalışmalar yapmak zorundayız. Fakat bizler dünyevileştik, sekülerleştik. Hepimizin ceplerinde kredi kartları var. Biz bu kapitalist düzenle nasıl mücadele edeceğiz o zaman. Bizim görevimiz bu bozuk düzeni düzeltmektir. Irkçılık milletimizin karşı karşıya olduğunu bir tehlikedir. Oy oranlarını topladığımız zaman ciddi bir rakam ortaya çıkmaktadır. Nasıl oldu da bu ırkçılık bu noktaya geldi. Bunu iyi sorgulayalım. Sorumlular bunu iyi analiz etmeli. Bu tablo İslami anlayışla nasıl örtüşebilir” şeklinde konuştu. Divan toplantısı komisyon başkanlarının sunumu ve İlçe Başkanlarının Rapor Müzakereleri ile devam etti.

ALİ HAYDAR HAKSAL MEHMET PARLAK AGD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi