Advert
Advert
Advert

YIKILAN İLK (KONYA) ATATÜRK STADYUMUNUN SON HALİ

Millet Bahçesi için yıkımı ilk gerçekleşen Konya Atatürk stadyumu ve çevresi, diğer şehirlerde milyonlarca liraya yapılan millet bahçelerinden farklı olarak, çocukların oyun alanı ve insanların alışverişi için pazar alanı olarak hizmet veriyor.

YIKILAN İLK (KONYA) ATATÜRK STADYUMUNUN SON HALİ
Advert

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda, Bursa, Eskişehir, Trabzon ve Konya gibi birçok şehirde eski statların yıkılarak yerlerine belediyeler tarafından “Millet Bahçesi” yapılacağı açıklanmıştı.

KONYA ATATÜRK 40 GÜNDE YIKILDI

Mayıs 2018’de yapılan bu açıklamanın hemen ardından ilk stadyum yıkım işlemi 9 Haziran 2018’de Konya’da başladı ve halkında kullanımında olan, 60 branşta spor yapılabilen Konya Atatürk Stadyumu yıkım işlemleri 40 gün gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

SPOR ALANLARININ YERİNİ OTURUM ALANLARI ALACAK

Yıkımı gerçekleşen Atatürk Stadyumu ile birlikte süper lig maçlarının oynandığı saha dışında iki futbol sahası, birer basketbol ve voleybol sahası, yüzme havuzu ve tenis kortları ile kapalı spor salonları tarihe karıştı. Yapılması planlanan Millet Bahçesi’nde ise; Kıraathane, Sebze Bahçeleri, Yansıma Havuzu, Seyir Kulesi, Çim Tepe ve Kafe’nin yer alması amaçlanıyor.

TOKİ tarafından Ankara, İstanbul, Batman, Elazığ, Trabzon, Sivas, Samsun, Sakarya, Tunceli, Bursa, Kocaeli, Van ve Zonguldak gibi şehirlerde millet bahçesi için ihaleye çıkılırken, Konya’da eski stadyum alanına yapılması planlanan Millet Bahçesi’nin de bu yıl içerisinde temelinin atılması bekleniyor.

SPOR YERLEŞKESİ PAZAR SAHASI OLDU

Şehrin merkezinde yer alan 102.484 metrekareden oluşan eski Konya Atatürk Stadyumu ve çevresi, son 6 aydır çocukların oyun alanı dışında, insanlarında alışveriş yaptığı bir pazar sahası olarak kullanılıyor.

KONYA MİLLET BAHÇEŞİ KAÇ MİLYON OLACAK?

Ankara'da 398 milyon 500 bin TL, İstanbul Pendik’te 66 milyon 700 bin TL ve Eskişehir’de 48 milyon 250 bin TL’ye yapılması planlanan millet bahçelerinin ardından 100 bin metrekarenin üzerinde bir alanı bulunan Konya Millet Bahçesi’nin ise, ne kadara mal olacağı henüz bilinmiyor.

 

KONYA ATATÜRK STADYUMU
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi