Advert
Advert
Advert

FİLİSTİN'DE İSRAİL ZULMÜ...

İsrail, Cumartesi günü başlayan gerilimin devamında Gazze'ye saldırı düzenledi. İsrail basını, İsrail ordusunun Gazze'deki 200 noktayı vurduğunu aktarırken, Gazze'de en az 7 kişinin yaşamını yitirdiği 47 kişinin ise yaralandığı belirtildi.

FİLİSTİN'DE İSRAİL ZULMÜ...
Advert

İsrail’de Gazze’ye yönelik sistematik şiddet bitmek bilmiyor. Dün gece başlayan saldırılarda İsrail ordusunun uyguladığı şiddet gözler önüne serildi. Tel-Aviv yönetiminin gerçekleştirdiği son hava saldırılarının ardından Gazze’de en az 7 kişi yaşamını yitirdi. 7 Filistinlinin yanı sıra yerel kaynaklar bölgede yaralananların sayısının da 43’e çıktığını aktardı.

 

Gazze Şeridi’nde Cuma günü başlayan, “Büyük Dönüş Yürüyüşü” gösterileri sırasında keskin nişancı ateşiyle iki İsrail askerinin yaralanmasının ardından şiddet tırmanmış ve İsrail sivil yerleşim bölgelerine hava saldırıları düzenlemişti. İsrail’in hava saldırılarına karşılık Gazze’den de roket atışları başlayınca tansiyon yükselmişti.

İsrail’in çok okunan gazetelerinden Haaretz Gazze Şeridi’nden atılan bir doket sonucu 60 yaşındaki bir İsraillinin öldüğünü ve iki kişinin de yaralandığını aktardı. Hamas’tan konuşan bir yetkili, “İsrail hükümeti durumun önemini anlamıyor ve dolayısıyla sert kararlar alacağız” dedi. Diplomatik kaynaklar taraflar arasında bir ateşkesin gündemde olmadığını duyurdu. İsrail’in vurduğu noktalar yerle bir oldu. Haaretz, İsrail’in Gazze Şeridi’nde 200 noktayı vurduğunu aktardı.

ARAP BİRLİĞİ’NDEN ÇAĞRI
Arap Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, BM, Orta Doğu Dörtlüsü ve dünyadaki insan hakları komisyonlarına yapılan çağrıda, Filistin halkına himaye sağlanması ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurmaya zorlanması istendi.

Açıklamada, Filistin halkına himaye konusunda gerekli mesuliyetin alınması çağrısında da bulunuldu.

FİLİSTİN KATİŞ SİYONİST İŞGALCİ İSRAİL
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi