Advert
Advert
Advert

'17 YILDA 7 KEZ DEĞİŞTİ '

Eğitim-İş Konya Şubesi, Yeni Ortaöğretim Sistemine tepki gösterdi 17 yılda 7 kez Milli Eğitim Bakanı değiştiğini belirten Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “Yeni reformun bir önceki bakanın yaptığının tersi olduğunu söyledi.

'17 YILDA 7 KEZ DEĞİŞTİ '
Advert

MEB’in uygulamaya hazırlandığı Yeni Orta Öğretim Sistemine Eğitim-İş Konya Şubesi düzenlediği basın açıklaması ile tepki gösterdi. Konya Gedavet alanında düzenlenen basın açıklamasında konuşan şube başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “Ben yaptım oldu anlayışın egemen olduğu, tamamen ideolojik bakış açısıyla kağıt üstünde gerçekleştirilen değişikliklerle çağdaş, bilimsel ve laik eğitimin yok edilmeye çalışıldığı bir süreç yaşamaktayız” açıklamalarında bulundu.

EĞİTİM TİCARİLEŞİYOR

Yiğit, MEB’in, ortaöğretimde “reform” olarak nitelendirdiği Yeni Ortaöğretim Sistemine tepki göstererek, bu sistemin okullar arasında var olan eşitsizliği daha da derinleştirerek, eğitimdeki ticarileşmenin kapısının ardına kadar açılacağını söyledi.

AK Parti iktidarda olduğu 17 yıl boyunca 7 kez Milli Eğitim Bakanı değiştirdi, diyerek konuşmasına devam eden Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Yiğit, her gelenin bir önceki tersi uygulamalarının reform olarak yutturulmaya çalıştırıldığını ifade ederek, “MEB’in ideolojik bir tercihle uzun süredir yürüttüğü dönüşüm programı neticesinde, meslek liseleri ve imam hatip liselerinin ortaöğretim içerisindeki payı sistematik biçimde arttırılmıştır. Bu politikanın bir sonucu olarak, sınav sistemlerinde değişikliğe gidilmiş ve genel akademik eğitim baskılanmaya çalışılmıştır. Öğrencilerin meslek liselerine, imam hatip liselerine ve açık liseye fiili olarak yönlendirilmesi, sınav sisteminin bu amaca uygun olarak yapılandırılması, yoksul ailelerin çocuklarının hayatlarına camdan duvarlar örmüş, yükseköğretime geçiş sürecini daha baştan belirler hale gelmiştir” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi