Advert
Advert
Advert

ZOR DEĞİLMİŞ…

MUHAMMET ALİ 2 GÜNDE AMELİYAT OLDU

ZOR DEĞİLMİŞ…
Advert

Konya’da, TRT için çekilen ‘1 Hadis 1 Film’ setinde meşalenin düşmesi sonucu çıkan yangında alevler içinde kalan 12 yaşındaki Muhammet Ali Çimen’e vicdanlar sahip çıktı. TRT’nin ardından Konya Valiliği’nden de hiçbir ses çıkmazken, sakat kalma riski bulunan Muhammet Ali, iki günde içinde ameliyat oldu.

TRT için çekilen “1 Hadis 1 Film” setinde meşalenin üzerine devrilmesi sonucu ağır yaralan Muhammet Ali Çimen, olaydan yaklaşık bir yıl sonra 21 mayıs Salı günü Sözcü’de yayınlanan haberin ardından 4 saat içinde muayene 24 saat sonra da ilk ameliyatını oldu.

İsmini vermek istemeyen ve alanında uzman bir hekim tarafından, acil müdahale ile sakat kalabilme riskinin azaltılacağının öngörülmesinin ardından Muhammet Ali, Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi himayesi altında alındı.

KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURACAK

Yaklaşık 7 saat süren ilk ameliyatı gerçekleştiren Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Cerrahi Tıp Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilsev İnce, “Yüzde 50’ye vücudunun ön yüzünde ve kollarında eklem sertliği ve aşırı kabarık izler var. Öncelikli olarak kontraktürlere (eklem bozukluğu, eklemin anormal şekil alması) müdahale ettik. Omuz, dirsek ve koldaki kontraktürleri açtık. Böylece kendi başına yemeğini yiyebilecek, kıyafetini kendisi giyebilecek. İlerleyen zamanlarda da yüzünde estetik bir ameliyat düşünüyoruz. Ancak fonksiyonel kazanımlarını elde etmeden estetik ameliyata geçmeyeceğiz. Önceliğimiz vücudun işlevselliklerini, kazanımlarını elde edebilmesi” diye konuştu.

ASKERE GİDEBİLECEK Mİ?

Muhammet Ali’nin başarılı bir ameliyat geçirdiğini belirten Doç. Dr. Bilsev İnce’ye, baba Mehmet Çimen, oğlunun askere gidip gidemeyeceğini sordu. Doç. Dr. İnce ise, geç kalınması halinde bunun zor olabileceğini ancak düzenli tedavinin ardından bunun mümkün olabileceğini söyledi.

TRT’DEN, KONYA VALİLİĞİ’NDEN SES YOK

Muhammet Ali’nin sağlık durumu hakkında, Türkiye’nin dört bir yanından Sözcü okuyucusu destek için sıraya girerken, ne TRT’nin ne de Konya Valiliği’nin konu hakkında sesi duyulmadı. Film setinde yanan oğlunu kurtaran ve yaklaşık 1 yıldır evinde oğluna bakan baba Mehmet Çimen ise, hastaneye geldikten hemen sonra oğlunun ameliyata alındığını belirterek ilgilenenlere teşekkür etti.

Muhammet Ali’nin, birkaç gün daha müşahede altında kaldıktan sonra taburcu olması beklenirken, ailenin ailenin hukuk mücadelesini sürdüreceği öğrenildi.

NE OLMUŞTU

Konya'da 1 Mayıs 2018 yılında Konya Tüyap Film Platosu'nda TRT'de yayınlanmak üzere çekilen ‘1 Hadis 1 Film' setindeki olayda, meşalenin devrilmesi sonucu dökülen yanıcı madde ile biri çocuk 5 kişi yaralanmıştı. Sorumluların, ağır yaralanan 12 yaşındaki Muhammet Ali Çimen’in tedavisini sürdüreceklerinin sözünü vermelerinin ardından baba Mehmet Çimen şikayetçi olmamış,bu nedenle de açılan kamu davasında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar çıkmıştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
Irak: ABD'nin İran yaptırımlarına karşıyız
ZOR DEĞİLMİŞ…
ZOR DEĞİLMİŞ…
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi