Erbakan Haftası'nda Dün Akşamın Önemi...
Mehmet Ali Kayacı

Erbakan Haftası'nda Dün Akşamın Önemi...

Rahmetli Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmeddin Erbakan'ın 6. ölüm yıl dönümünde yapılan programlar bir kez daha gerçekleri gözler önüne seriyor.

İzlenimlerle yaşadıklarım, dün akşam yerini yer yer nefrete, kine, hamasete ve yer yer de sakinliğe, huzura, iyi ki varsınız dediklerimi anlamaya bıraktı. Belik bu hissiyatlar anlık düşüncelerdi ancak gerçekti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun davet ettiği, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun düşünmeksizin katıldığı, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici'nin yine yalnız bırakmadığı, Ak Parti'nin temsilci ilettiği, MHP'nin yanıtsız bıraktığı, İran'ın üst düzey katılım sağladığı ve İslam Dünyasından Temsilcilerinin yer aldığı programdan bahsediyorum.

Programı işlerim dolayısı ile telefonumdan canlı olarak takip ettim. Nefesim tutulmuşçasına herkesin vermek istediği mesajları dört gözle bekledim. Her konuşmacıyı pür dikkat dinlerken bulunduğum ortamdan çoktan uzaklaşmıştım.

Ve... programdan sonra sosyal ağlarda yapılan eleştiriler (!)
Milli Görüş, siz kimlerlesiniz diyenler...
CHP, oy peşinde diyenler...

Ancak kimse demiyor ki (!)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Bahçeli nerede...
Sözde Erbakan yolundakiler nerede...

Neyse... Garip şeyler oluyorken ülkemizde harikulade bir birlikteliğe imza atıldı. Herkes, kendi görüşünü rahatlıkla ve hatta hiç çekinmeden söyledi. Üstelik, her kesimin söylemi herkes tarafından alkışla karşılandı.

Düşünebiliyor musunuz? Kutuplaşmış bir toplumda, halen nezaketi elden bırakmak istemeyenler vardı. Ve tabi ki Milli Görüş Lideri Erbakan'ı anma programına katılmayanlarda... Neyse.

Yüzlerce çirkin mesaj ve yorumları okumuşken; bugün, yazımı kaleme alırken nefretle bir şeyler yazmak istiyordum. Sonra ne düşündüysem sildim, gitti.

Temel beyin, kıymetli kardeşlerim; Kemal beyin, tekrar tekrar dostlarım, Erbakan Hocamız ve Sözlerinin (Erbakan) altına aynen imza atıyorum... gibi ifadeleri ve programda yaptıkları konuşmalarla birbirlerine karşı nezaketleri beni mutlu etti.

Bu arada liderlerin programda yaptığı konuşmaların tekraren dinlenmesini özenle tavsiye ediyorum.

Dün akşamki programın özeti, kanaatim o dur ki; karşıdakini dinleme, tüm görüşleri düşünme, herkesle bir olma ve Hakkın Hakimiyeti için hepimizin aynı safta yer almasıdır.

Bizde herkes gibi;
"Rahmetli Erbakan'ı anarken, Milli Görüş programlarına katılan misafirlerle,
Milli Görüşü terk ederek Rahmetli Erbakan'ı ananlar birbirinden farklı değildir."
diyebiliriz. Ancak bunlara gerek yok.

Bendeniz Rahmetli Erbakan'ı, yalnız yürüdüğüm yıllarda tanıdım...

" Ne sağcıyız ne solcuyuz, Hakk yolcusuyuz " dedi, sallandım... Duydukça, dinledim... "Hak geldi, batıl zail oldu" daha sonra "İman varsa, imkan vardır." ve daha sonra " Ne yaptıysam, Allah rızası için yaptım..." deyince anlamaya başladım.

Ancak şimdi hepimiz; İslamsız Saadet Olmaz, Şuursuz Müslüman Olmaz, Cihatsız İslam Olmaz... düşüncesiyle daha çok ve daha erken anlamaya çalışmalıyız.
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Toplumsal cinnet!
Toplumsal cinnet!
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi
İstanbul’un fethi coşku ile kutlandı! Fetih çağı değiştirdi